فناوری اطلاعات

این کلیک کننده بلوتوثی قرار است تعامل کاربر با هولولنز را ساده تر نماید

منبع: دیجیاتو
مایکروسافت اکنون در پی ارائه هدست هولولنز به توسعه دهندگان است تا تیم های مختلف ساخت اپلیکیشن ها را برای آن آغاز کنند. اما در حال حاضر کاربران به سه شکل می توانند با هولولنز مایکروسافت به تعامل بپردازند: نوع نگاه، ژست های حرکتی و فرامین صوتی.
1.jpg
با نوع نگاه خود می توانید مواردی را که در هدست می بینید را مشخص کنید. با ژست های حرکتی می توانید با دست خود موارد و آنچه در هدست می بینید را کلیک کنید یا هولوگرام های مختلف را انتخاب کنید و در نهایت ساده ترین بخش نیز مربوط به فرامین صوتی است که به شما اجازه می دهد با صدای خود دستورات تان را صادر کنید.
 
نوع کنترلی که در کار با هولولنز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، ژست های حرکتی هستند که پس از گذشت مدت زمان اندکی، انجام آنها تبدیل به امری خسته کننده می شود. شما با نگاه موردی را انتخاب کرده و سپس باید با ژست حرکتی آن را با دست انتخاب کنید.
 
حال مایکروسافت برای حل همین مشکل تصمیم دارد از یک کلیک کننده بلوتوثی پرده بردارد که هنوز نام دقیق آن مشخص نیست. همانگونه که در تصویر فوق مشاهده می کنید، این وسیله از یک پورت micro USB بهره می برد تا کاربر بتواند آن را شارژ کند. از طرفی، یک بند نیز در آن تعبیه شده تا به دور انگشت کاربر قرار گیرد و نگهداری این کلیک کننده در دست، خود تبدیل به یک دردسر دیگر نشود.
 
در حال حاضر مشخص نیست که آیا مایکروسافت تصمیم دارد این کلیک کننده بلوتوثی را همراه با هولولنز به دست توسعه دهندگان برساند یا قرار است آن را به شکل جداگانه معرفی و به فروش برساند.

​​