تلفن همراه

۵۱ درصد از آمریکایی ها اعتقاد دارند اپل باید خواسته های FBI را بپذیرد

منبع: دیجیاتو
بر اساس گزارش تازه ای از سوی مرکز تحقیقاتی PEW، اپل ممکن است در دعوای حقوقی خود با FBI از حمایت اکثریت مردم آمریکا برخوردار نباشد. محققان مرکز PEW در نظرسنجی تلفنی انجام شده ظرف روزهای آخر هفته از ۱۰۰۰ نفر، متوجه شده اند ۵۱ درصد پاسخ دهندگان اعتقاد دارند اپل باید به خواسته های FBI مبنی بر کاستن از اقدامات امنیتی آیفونی که در حملات سن برناردینو از آن استفاده شده تن در بدهد، تا تحقیقات جاری بتوانند به پیشرفت خود ادامه دهند. تنها ۳۸ درصد از پاسخ دهندگان با موضع اپل در این زمینه موافق بوده اند.
 
محدود کردن جامعه ی آماری به کسانی که خودشان موبایل هوشمند دارند، تنها تا حدی این ارقام را تغییر می دهد و آنها را به نسبت ۵۰ در برابر ۴۱ به نفع FBI می رساند.
 
نظر عموم مردم در دعوای میان اپل و FBI عنصری حیاتی بوده است؛ به ویژه طی آخر هفته ای که مرکز PEW نظرسنجی خود را در آن انجام داد. اپل هنوز پاسخ حقوقی و رسمی خود را به دادگاه ارائه نداده است اما تیم کوک دو اظهار نظر جداگانه در این باره کرده است (به ترتیب در برابر مشتریان و کارمندان خود). جیمز کومی، سرپرست FBI، یکشنبه شب بیانیه ای در این باره منتشر کرد که با انتشار نیت برخی از قربانیان حادثه ی سن برناردینو برای تسلیم نامه ای رسمی در حمایت از FBI به دادگاه، همزمان شد.

​​