فناوری اطلاعات

آماده‌سازی SQL Server مایکروسافت برای سیستم عامل لینوکس

منبع: همکاران سیستم
شرکت مایکروسافت در تلاش است نرم‌افزار SQL Server را برای سیستم عامل لینوکس عرضه کند و از تاریخ ۷ مارس پیش‌نمایش این محصول را به صورت خصوصی در اختیار گروهی از کاربران انجام داده است تا روی آن آزمایش کنند.
 
«اسکات گاتری» مدیر مرکز خدمات سازمانی و پردازش ابری مایکروسافت گفت، برنامه شرکت مذکور این است که نرم‌افزار SQL Server از اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی به صورت جامع برای سیستم عامل لینوکس عرضه شود.
 
شرکت مایکروسافت تصمیم دارد این نرم‌افزار را به صورت نسخه‌ پیش‌فرض و نسخه مبتنی بر فضای پردازش ابری در اختیار کاربران قرار دهد.
 
در یک مطلب وبلاگی اعلام شد که SQL Server مخصوص لینوکس قابلیت‌های Stretch Database را که مایکروسافت در مجموعه SQL Server ۲۰۱۶ ارایه داده است هم شامل می‌شود. هنوز به درستی مشخص نیست کدام یک از دیگر قابلیت‌های SQL Server ۲۰۱۶ در نسخه لینوکس ارایه خواهند شد.
 
«پائول کورمیِر» مدیر مرکز فناوری‌ها و محصولات Red Hat اعلام کرد که این شرکت نرم‌افزار SQL Server را مبتنی بر سیستم عامل سازمانی Red Hat Enterprise Linux ارایه می‌دهد.
 
«مارک شاتلورث» بنیانگذار مرکز Canonical هم در این زمینه گفت توسعه‌دهندگان سیستم عامل Ubuntu می‌توانند محصولات خود را مبتنی بر SQL Server ارایه دهند.

​​