تلفن همراه

برنامه‌های باز باتری آیفون را هدر می‌دهند؟

منبع: ایسنا
خارج شدن از اپلیکیشن‌های آیفون کمکی به حفظ عمر باتری نمی‌کند.
 
بسیاری از مردم معتقدند که خارج شدن از تمامی برنامه‌ها در لیست برنامه‌هایی که در آیفون اخیرا استفاده شده است، موجب حفظ باتری می‌شود، در حالی که این شرکت می‌گوید چنین نیست و در وب‌سایت گاردین آمده است که کریگ فدریگی، رئیس نرم‌افزار اپل، به مشتریان گفته خروج از تمامی برنامه‌های آیفون، تاثیری در باتری گوشی ندارد.
 
فدریگی در پاسخ به یک مشتری که به تیم کوک - مدیر اجرایی اپل- ایمیلی فرستاده و پرسیده بود اگر از برنامه‌های استفاده‌شده خارج شود، آیا می‌تواند عمر باتری را بهبود دهد، پاسخ داده بود این کار تاثیری در افزایش عمر باتری ندارد.
 
پاسخ فدریگی ممکن است پاسخی برای سایر تصورات غلط باشد. به نظر می‌رسد بسیاری از برنامه‌ها زمانی که به طور فعال در حال استفاده نیستند، در یک حالت معلق قرار می‌گیرند و موجب تخلیه باتری نمی‌شوند. درواقع ممکن است استدلال شما این باشد زمانی که گوشی‌های هوشمند، برنامه‌هایی که در حافظه هستند را دوباره از ابتدا بارگزاری می‌کنند، موجب تخلیه شدن باتری شود، اما تفاوت احتمالا ناچیز است.
 
در حالی که خارج شدن از برنامه‌ها نمی‌تواند کمکی کند، راه‌های دیگری وجود دارد که شما می‌توانید برای افزایش طول عمر باتری آیفون خود انجام دهید.
 
 
صفحه نمایش یکی از بزرگترین تخلیه‌کنندگان باتری است و کاهش روشنایی نور پس‌زمینه می‌تواند تاثیر آن را کاهش دهد، همچنین استفاده از یک ساعت مچی به جای چک کردن زمان بر روی گوشی تاثیری بیشتر از آنچه می‌توانید تصور کنید خواهد داشت.
 
خاموش کردن نوتیفیکیشن از راه‌های دیگر حفظ باتری است. درست است که آگاه شدن از آنچه در گوشی شما اتفاق می‌افتد خوب است، اما این موضوع نیز بسیار وابسته به باتری گوشی شماست. خاموش کردن نوتیفیکیشن‌ها زمانی که برایتان ایمیل می‌آید و همچنین خاموش کردن نوتیفیکیشن‌های برنامه‌ها، تفاوت زیادی در عمر باتری شما خواهد داشت.
 
 
 
حالت ذخیره انرژی (power-saving mode) را از همان ابتدا فعال کنید. این حالت به طور معمول تنها هنگامی که هشدار داده شود میزان باتری گوشی به 20 درصد رسیده است فعال می‌شود، اما شما می‌توانید آن را به صورت دستی و هنگامی که شارژ کامل است فعال کنید و افزایش عمر باتری را تجربه کنید.

​​