تلفن همراه

کارمندان اپل ترجیح می دهند به جای رمزگشایی آیفون، از سمت خود استعفا دهند

منبع: دیجیاتو
مجبور کردن اپل به رمزگشایی آیفون و کنار زدن تدابیر امنیتی اش، شاید آنقدرها که به نظر می رسد آسان نباشد. نیویورک تایمز به تازگی در گزارش اخیر خود نوشته که اگر اهالی کوپرتینو، دادگاه پرونده سن برناردینو را ببازند و از لحاظ قانونی، مجبور به همکاری با پلیس فدرال آمریکا شوند، بسیاری از کارکنانی که وظیفه ساخت نرم افزار امنیتی آیفون را داشته اند احتمالا استعفا داده و یا خیلی ساده به جای همکاری با دادگاه، از کار دست بکشند.
 
اگر تعداد کارمندانی که در این طرح مشارکت می کنند به حد کافی برسد، پلیس فدرال آمریکا ممکن است شرایط سختی را تجربه کند و به خواسته خود نرسد. اپل در یکی از آخرین بیانیه های خود تخمین زده بود که ساخت «سیستم عامل دولتی» بین 2 الی 4 هفته زمان می برد و به 6 الی 10 مهندس نیاز دارد.
 
اگر نیروی کاری مورد نیاز، اشتیاق کافی برای پیشبرد کار را نداشته باشد و پروسه ساخت سیستم عامل دولتی، بیش از پیش به طول بینجامد، پلیس فدرال مجبور می شود که از سورس کد اپل استفاده کرده و خود، کار را پیش ببرد؛ اقدامی که مطمئنا، جنجال های قانونی بسیار بیشتری با خود به همراه می آورذ.
 
از همان ابتدا، اپل بارها روی این مسئله تاکید ورزیده بود که ساخت نرم افزاری برای شکستن کدهای امنیتی iOS، با تمام سیاست های کاری آن ها مغایرت دارد و حقوق مدنی این کمپانی را زیر سوال می برد. بنابراین می توان انتظار داشت که کارکنان اپل نیز چنین منطقی را دنبال کنند و از همکاری با دادگاه ممانعت ورزند.

​​