تلفن همراه

نسخه ۹.۳ سیستم عامل iOS از امروز با قابلیت جدید «شیفت شب» قابل دریافت است

منبع: دیجیاتو
اپل در مراسم امشب از نسخه بروزرسانی جدید سیستم عامل موبایل خود رونمایی کرد. ورژن ۹.۳ گرچه یک بروزرسانی جزئی به حساب می آید، اما در عمل ویژگی‌ های زیادی را برای آیفون ها و آیپدها به ارمغان می آورد.
 
شاید بتوان جالب ترین قابلیت جدید iOS را «شیفت شب» دانست که به واسطه آن دمای رنگ های نمایشگر بسته به ساعت روز و محیطی که در آن قرار دارید تغییر می کند. این کار با تغییر شدت رنگ آبی نمایشگر انجام می شود. رنگ آبی خوابیدن را سخت تر می سازد و با این قابلیت، طیف رنگ نمایشگر در شب به گرمی میل می کند و خواب راحت تری برایتان فراهم می نماید.
 
این قابلیت مشابه کاری است که اپلیکیشن محبوب F.lux انجام می دهد. گفته می شود میزان زیاد نور آبی نمایشگر در هنگام عصر و شب سبب اختلال در خواب افراد می شود. بنابرین شما می توانید قابلیت شیفت شب را برای ساعات عصر و شب فعال نمایید.
 
علاوه بر این، در iOS 9.3 اپل امنیت اپلیکیشن Notes را افزایش داده و برخی قابلیت های چندکاربره را در اختیار دارندگان آیفون و آیپد قرار داده است. حالا شما می توانید روی Notes رمز بگذارید و آن را از طریق Touch ID باز کنید. این مسئله امنیت بیشتر یادداشت ها و اطلاعات بانکی شما را فراهم می نماید.
 
اولین نشانه ها از افزوده شدن قابلیت چندکاربره در iOS 9.3 نمایان شده است. حالا دانشجویان می توانند با آسودگی بیشتری آیپد خود را با شخص دیگری به اشتراک بگذارند.
 
اپل اپلیکیشن News را نیز بهینه سازی کرده است. حالا بخش «For You» بیش از پیش شخصی سازی شده و پیشنهادات و لینک های آن به علایق شما نزدیک تر خواهند بود. اپلیکیشن های Health و CarPlay نیز سهمی در این به روز رسانی داشته اند. Health حالا بیشتر با قابلیت های اپل واچ ترکیب شده و بهبودهایی نیز در بخش پایش اپلیکیشن های شخص ثالث به انجام رسیده است.
 
حالا CarPlay می تواند برخی آهنگ ها را به شما پیشنهاد دهد و کمک کند تا برخی مکان ها از جمله پمپ های بنزین را راحت تر پیدا کنید. سایر بهبودها شامل افزوده شدن برخی میانبرها با پشتیبانی از 3D Touch است. حالا شما می توانید با استفاده از این قابلیت در آیفون 6s به بخش هایی چون Weathe، Settings، Compass، Health، Stocks و Store دسترسی داشته باشید.

​​