تلفن همراه

مرکز تحقیق و توسعه جدید سامسونگ در ویتنام

منبع: آل دیجیتال
کمپانی سامسونگ در صدد است تا مرکز تحقیق و توسعه جدیدی را در کشور ویتنام تأسیس نماید. گفته شده است که این مرکز در Hanoi قرار داشته و ساخت آن ۳۰۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت.
مقامات کشور ویتنام برای اعطای زمین مربوطه به کمپانی سامسونگ بدون نیاز به پرداخت اجاره برای ۵۰ سال آینده موافقت نموده اند. به نظر می آید که این توافق با توجه به ایجاد فرصت های شغلی در این منطقه پس از تأسیس مرکز جدید انجام شده است.
گفتنیست که کره ای ها پیش از این نیز مرکز تحقیق و توسعه ای در Hanoi تأسیس نموده اند و با توجه به محدودیت فضا در این مرکز حال احتیاج به تأسیس مرکز جدیدی دارند. هنوز مشخص نیست که مرکز R&D جدید سامسونگ چه فعالیت هایی خواهد داشت. گفتنیست که کمپانی سامسونگ در سال ۲۰۱۴ در بخش تحقیق و توسعه در حدود ۱۳٫۴ میلیارد دلار معادل ۶٫۴ درصد گردش مالی خود هزینه کرده و رتبه یک را در این زمینه در بین کمپانی های مرتبط با صنایع IT از آن خود کرده است، در بین عموم کمپانی ها هم پس از فولکس واگن رتبه دوم از آن ابرقدرت کره ایست.
بر اساس آماری که در اوایل سال جاری میلادی منتشر شد سامسونگ در بخش R&D خود در کشور های مختلف جهان بیش از ۶۳ هزار نفر کارمند دارد.

​​