تلفن همراه

ترافیک داده تلفن همراه در سراسر جهان به ۳۹ میلیون ترابایت در ماه می‌رسد

منبع: سینا
میزان ترافیک داده تلفن همراه در جهان باتوجه به افزایش تعداد مشترکین تلفن همراه و تمایل مشترکین به اتصال دائم دستگاه تلفن همراه‌شان به اینترنت به صورت نمایی درحال افزایش است.
 
موسسه iGR، مشاور تحقیقات بازار، تخمین می‌زند تا سال ۲۰۱۵ حدود ۲٫۵ میلیون ترابایت ترافیک تلفن همراه، بیش از ظرفیت فعلی شبکه تلفن همراه است و تا سال ۲۰۲۰ میزان ترافیک داده تلفن همراه به ۳۹ میلیون ترابایت در ماه خواهد رسید.
 
مشترکین تلفن همراه از گوشی‌های خود برای انواع فعالیت‌های روزانه و برنامه‌های کاربردی استفاده می‌کنند از جمله دانلود یا پخش موسیقی و ویدئو، سرویس OTT، مکالمه تصویری، چک کردن سایت‌های اجتماعی و استفاده صدا از روی IP یا LTE. در مدل استفاده شده برای پیش‌بینی حجم ترافیک داده تلفن همراه در آینده، موسسه iGR این نوع از فعالیت‌های روزانه را بررسی کرده است. همچنین متغییرهایی برای هر نوع فعالیت درنظر گرفته است از جمله مدت زمان فعالیت و تعداد دفعاتی که استفاده شده است. به عنوان مثال چند بار در روز، هفته و یا ماه یک فعالیت مشخص انجام شده است و هر بار چه مدت زمان طول کشیده است.
 
آین ژیلوت، رئیس و بنیان‌گزار موسسه iGR، گفته است: موسسه iGR پیش‌بینی می‌کند که مصرف جریان داده تلفن همراه به شدت در بازارهای درحال توسعه و بازارهای بالغ رشد خواهد کرد.
 
وی افزود: توسعه‌دهندگان شبکه اینترنت همراه از عوامل این رشد شامل گسترش‌دهندگان ۳G در بازارهای درحال توسعه و ارتقا ۳G به LTE و همچنین گسترش LTE پیشرفته در کشورهای بالغ هستند. به علاوه عرضه گوشی‌های هوشمند داده محور با قیمت مناسب و گرایش به سوی استفاده از محتوای ذخیره شده در ابر از دیگر عوامل این رشد خواهند بود.

​​