لبه تکنولوژی

نخستین عینک واقعیت مجازی هوواوی با قابلیت پخش 360 درجه صدا

مدت کوتاهی بعد از آنکه هوواوی گوشی‌های پیشرفته خود را به صورت رسمی منتشر کرد، اظهار داشت که قصد دارد با قدم گذاشتن در عرصه واقعیت مجازی با سامسونگ وارد رقابت شود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هوواوی از توسعه محصولی خبر داده است که شباهت‌های زیادی به Gear VR سامسونگ دارد و Huawei VR نامگذاری شده است. این عینک واقعیت مجازی با گوشی‌های جدید P9، P9 Plus و Mate 8 هوواوی سازگاری دارد و از طریق کابل USB به دستگاه‌های مختلف متصل می‌شود.

این عینک هوشمند یک صفحه لمسی را شامل می‌شود و کلیدهای کنترلی مختلف هم در قسمت پشت آن در نظر گرفته شده است و کاربر به کمک این دکمه‌ها و از طریق اپلیکیشن واقعیت مجازی می‌تواند بخش‌های مختلف را کنترل کند. این هدست می‌تواند اشیا مجازی نمایش داده شده را تا فاصله منفی 7.00 نزدیک کند و به گفته هوواوی، قادر است صدا را به صورت 360 درجه پخش کند.

عینک Huawei VR همچنین قادر است تصاویر را با زاویه 95 درجه به نمایش بگذارد و زمان تاخیر آن 20 میلی‌ثانیه محاسبه شده است. این عینک همچنین فیلتر ضدنور آبی را هم شامل می‌شود تا تصاویر به بهترین شکل به نمایش درآیند.

هوواوی هنوز اعلام نکرده است نخستین عینک واقعیت مجازی آن چه زمان وارد بازار می‌شود و چه قیمتی برای آن در نظر گرفته شده است. ولی از هم‌اکنون برای دستگاه مذکور بیش از 4000 هزار فیلم، 40 بازی و صدها عکس پانورامای رایگان ارایه شده است.


​​