تلفن همراه

هر سه سال، یک آیفون!

منبع: ایسنا
شرکت اپل این فرض را در نظر می‌گیرد که شما آیفون خود را هر سه سال جایگزین می‌کنید و با ارزان‌ترین آیفونی که در حال حاضر 430 دلار است، محاسبه شده که کاربران اپل در طی یک دهه بیش از 1200 دلار خرج می‌کنند.
 
اپل در وب‌سایت خود گفته است که فرض می‌کند که کاربران آیفون، آیپد و ساعت‌های اپل خود را هر سه سال یک بار جایگزین می‌کنند و این مدت برای لپ‌تاپ‌های مک و تلویزیون‌های اپل به چهار سال می‌رسد.
 
در وب‌سایت این شرکت آمده است: مدت زمان استفاده از محصولات اپل، که از طریق صاحبان قدیمی محصولات این شرکت حاصل می‌شود، برای دستگاه‌های OS X (مک‌بوک‌ها) و tvOS (تلویزیون‌ها) چهار سال و برای iOS (آیفون‌ها) و ساعت‌های OS سه سال در نظر گرفته می‌شود.
 
اپل مدت طولانی است که از یک سیاست استفاده می‌کند و آن منسوخ کردن برنامه‌ریزی‌شده دستگاه‌هاست که به موجب آن برنامه‌ها و به‌روزرسانی نرم‌افزارها تنها توسط مدل‌های جدیدتر پشتیبانی شده و بدین ترتیب دستگاه‌های قدیمی به نوعی ازکارافتاده می‌شوند و البته این شرکت هرگز درباره این افشاگری «سال‌های استفاده» نظری نداده است.
 
طبق تحقیقی که توسط شرکت آمریکایی Localytics انجام شده، حداقل 30 درصد از آیفون‌های فعال حال حاضر کمتر از 18 ماه پیش خریداری شده‌اند و در این گزارش همچنین ادعا شده 30 درصد از آیفون‌های موجود، مدل آیفون 6 هستند که اولین بار در تاریخ سپتامبر 2015 ارائه شده است.
 
در حال حاضر ارزان‌ترین آیفون موجود در فروشگاه اینترنتی اپل 430 دلار است و این بدان معناست که آنها از کاربران انتظار دارند که در طول 10 سال، بیش از 1200 دلار برای گوشی‌های همراه خود هزینه کنند.
 
همچنین سند جدیدی به صورت آنلاین منتشر شده که اپل یک کمپین با عنوان یک هفته برای حفاظت از محیط زیست راه انداخته است و بنا بر این کمپین تمامی درآمد حاصل از فروش 27 اپلیکیشن موجود در فروشگاه خود را تا تاریخ 24 آوریل به World Wildlife Fund یعنی صندوق جهانی حیات وحش می‌دهد.

​​