فناوری اطلاعات

ردپای AMD در ساخت کنسول‌های جدید نینتندو، سونی و مایکروسافت

منبع: دیجی کالا
در گزارش مالی شرکت AMD به این موضوع اشاره شده که این شرکت در حال ساخت سه تراشه‌ی جدید برای کنسول‌های بازی است که به احتمال زیاد اکثر آن‌ها در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ عرضه خواهند شد.
 
شرکت AMD در حال ساخت سه تراشه‌ی جدید برای کنسول‌های بازی است.
تراشه‌های شرکت AMD بیشتر برای ساخت کنسول‌های بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل احتمال می‌رود که کنسول‌های بعدی شرکت‌های نینتندو، سونی و مایکروسافت توسط این شرکت ساخته شود. البته از آنجایی که شایعات درباره‌ی کنسول پلی استیشن 4K بسیار زیاد است، به نظر می‌رسد که یکی از سه تراشه‌ی جدید شرکت AMD که در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ راهی بازار می‌شود، برای این کنسول بازی جدید باشد.
 
یکی دیگر از تراشه‌های جدید به احتمال زیاد مربوط به کنسول بازی نینتندو خواهد بود که در حال حاضر با نام NX شناخته می‌شود. به نظر می‌رسد که کنسول نینتندو هم در اواخر سال ۲۰۱۶ یا اوایل سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شود.
 
از طرف دیگر شایعات به عرضه‌‌ی مدل جدید کنسول ایکس باکس هم اشاره می‌کنند. شاید مایکروسافت با توقف تولید کنسول ایکس باکس 360 قصد دارد مدل اسلیم کنسول ایکس باکس وان را راهی بازار کند و حتی این احتمال هم وجود دارد که مدل قوی‌تر این کنسول در اختیار کاربران قرار بگیرد.
 
با توجه به تمام این شایعات، E3 2016 بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. آیا تمام کنسول‌های بازی جدید تا دو ماه آینده معرفی خواهند شد؟ از آنجایی که تا این لحظه ارتقای سخت افزاری میان نسلی در دنیای کنسول‌های بازی نداشتیم، این اتفاق می‌تواند بسیار جالب باشد.

​​