تلفن همراه

سیستم شارژ سریع گوشی‌ها با USB-C سازگار شد

به طور فنی باید این اصل را پذیرفت که سیستم ورودی USB-C و روش شارژ سریع Quick Charge 3.0 شرکت کوالکام نمی‌تواند با یکدیگر ادغام شوند. «برانسون لینگ» از مدیران ارشد گوگل پاییز گذشته اعلام کرده بود سیستم USB-C امکان استفاده از ولتاژ‌های مختلف در سیستم QC3.0 را فراهم نمی‌کند و نمی‌توان برای شارژ سریع گوشی‌ها از آن استفاده کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با توضیحات مذکور این سوال مطرح می‌شود که آیا گوشی‌های HTC 10 و LG G5 که از این سیستم شارژی استفاده می‌کنند دچار مشکل خواهند شد؟ شرکت کوالکام اعلام کرده است که در این زمینه جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

این شرکت توضیح داد که به راحتی می‌توان راهکارهای شارژ سریع مبتنی بر سیستم USB-C را با ولتاژ‌های مورد نظر تطبیق داد. باید توجه داشت که تا کنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر بروز مشکلات در این زمینه منتشر نشده است.

کوالکام در بیانیه خود به طور واضح توضیح نداد گوشی‌های مبتنی بر سیستم USB-C که از شارژر QC3.0 استفاده می‌کنند چگونه به ولتاژ یکسان رسیده‌اند. از جمله این گوشی‌ها می‌توان به Nexus 5X و Nexus 6P گوگل اشاره کرد.

ولی در هر صورت شرکت‌های HTC و LG برای پرچمداران خود از سیستم شارژر USB-C و QC3.0 به صورت همزمان استفاده کرده‌اند تا سرعت شارژ باتری را به حداکثر برسانند.


​​