رگولاتوری

واگذاری مودم و سیمکارت 4G به روستائیان ایران آغاز شد

منبع: سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي
مسئول راهبری طرح خدمات الزامی عمومی (USO) رگولاتوری از فروش و تحویل سیم‌كارت و مودم در روستاهای مشمول طرح USO از هفته آینده خبر داد.
 
حسن رضوانی گفت: تمامی بسترهای الكترونیكی فروش و تحویل سیم‌كارت و تجهیزات و احراز هویت متقاضیان آماده شده و واگذاری سیم‌كارت و مودم از هفته آینده در مناطق روستائی استانهای آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، اردبیل و گیلان آغاز می‌شود. 
 
وی افزود: در حال حاضر ۷ هزار و ۵۰۰ نفر برای تحویل سیم‌كارت و مودم در سامانه اپراتور USO ثبت‌نام كرده‌اند و با هماهنگیهای انجام شده ارائه سرویس به متقاضیان براساس اولویت در تمامی نقاط تحت پوشش شبكه آغاز می‌شود. 
 
رضوانی درباره نحوه ثبت‌نام و دریافت سیم‌كارت و مودم در مناطق روستائی تصریح كرد: ثبت‌نام به دو شیوه حضوری و با مراجعه به دفاتر ICT روستائی و یا شیوه اینترنتی و از طریق مراجعه به سامانه اپراتور USO (های وب) به آدرس www.hiweb.ir انجام می‌شود و پس از احراز هویت ثبت‌نام كنندگان سیم‌كارت و مودم در اختیار آنان قرار می‌گیرد. 
 
مسئول راهبری طرح USO در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی عنوان كرد: هزینه سیم‌كارت ۱۰ هزار تومان می‌باشد و هزینه مودم متناسب با indoor و outdoor بودن آن متفاوت بوده و به صورت نقدی و قسطی قابل پرداخت است. 
 
رضوانی درباره نقاط تحت پوشش رادیوئی طرح USO اظهار كرد: در حال حاضر پوشش رادیوئی در ۱۵ هزار روستا برقرار شده است و در روزهای آینده نقشه جغرافیائی پوشش شبكه برای اطلاع‌رسانی مشتركان در سایت اپراتور USO بارگذاری می‌شود. 

​​