بازار سرمایه

رگولاتور: موضوع انحصار مخابرات حل شد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در یکی از مصوبات اخیر کمیسیون تنظیم مقررات، مخابرات موظف شده که شبکه دسترسی را طبق نظر سازمان تنظیم مقررات به متقاضیان واگذار کند و به این ترتیب موضوع انحصار مخابرات حل شد.
 
به گزارش تسنیم، علی اصغر عمیدیان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه اعضای سابق و جدید هیئت مدیره مخابرات ایران و همراه اول با اشاره به اینکه تعرفه تلفن ثابت در آینده نزدیک به‌گونه‌ای می‌شود که زمینه‌ساز توسعه مخابرات گردد، اظهار کرد: در حال حاضر هفت میلیون تلفن ثابت بلااستفاده در کشور داریم که هیچ پرداختی به مخابرات ندارند و در ارتباط با آنها نیز مدلی تبیین می‌کنیم تا حداقل به‌صرفه شوند.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سؤال "سناریو قیمت‌ها به چه شکل است؟" گفت: میزان افزایش تعرفه یا درصد آن هنوز نهایی نشده است لذا رقمی نمی‌توانم بیان کنم اما احتمالاً تا اواسط خردادماه به جمع‌بندی خواهیم رسید.
 
وی افزود: افزایش تعرفه‌ها منوط به تصویب طرح جامع توسعه مخابرات در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است.
 
معاون وزیر ارتباطات همچنین درباره زمان اعمال کاهش 15درصدی تخفیف در قیمت پهنای باند که منجر به ارزانی اینترنت می‌شود، ابراز کرد: بنده کاهش 15درصدی قیمت اینترنت را اعلام نکرده‌ام.
 
او خاطرنشان کرد: این موضوع در حال حاضر در کمیته کارشناسی بررسی می‌شود و اصول تغییر تعرفه اینترنت در کمیسیون مطرح شده است؛ احتمال می‌رود تا پایان اردیبهشت ماه جاری در کمیسیون به جمع‌بندی برسیم سپس جداول نهایی قیمت را اعلام کنیم.
 
عمیدیان با اعلام اینکه انحصار مخابرات حل شد، تصریح کرد: در یکی از مصوبات اخیر کمیسیون تنظیم مقررات، مخابرات موظف شده که شبکه دسترسی را طبق نظر سازمان تنظیم مقررات به متقاضیان واگذار کند و به این ترتیب موضوع انحصار مخابرات حل شد.

​​