بازار سرمایه

سیدهاشمی: تنها یک ماشین از مخابرات گرفته بودم که سه سال پیش تحویل دادم

منبع: سینا
رییس سابق هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: ما متهم به عدم سرمایه‌گذاری شده‌ایم و اینکه با فروش املاک مخابرات، حقوق کارکنان خود را پرداخت کرده‌ایم درحالی‌که این شرکت در این شش سال ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف مخابراتی داشته است.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، سید مصطفی سیدهاشمی در مراسم تودیع و معارفه مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت‌های مخابرات ایران و ارتباطات سیار ایران با ارایه گزارشی از عملکرد هیات مدیره سابق این شرکت گفت: در زمان واگذاری شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی در سال ۸۸، این شرکت حق واگذاری ADSL نداشت و شرکت‌های PAP نیز تنها یک میلیون پورت اینترنت واگذار کرده بودند، درحالی‌که اکنون شرکت مخابرات ایران توانسته است پنج میلیون پورت و شرکت‌های PAP نیز پنج میلیون پورت اینترنت به مردم واگذار کنند.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران اولین شرکتی در ایران است که مجامع خود را به موقع برگزار کرده است، افزود: این شرکت با تمام تنگناهای اقتصادی و مشکلاتی که در این شش سال داشت، در سال جاری توانست رشد ۱۴ درصدی در ارایه سود به سهامداران به دست بیاورد.
رییس سابق هیات مدیره مخابرات گفت: زمانی‌که مخابرات را تحویل گرفتیم ۲۴ میلیون خط تلفن ثابت واگذار شده بود که اکنون به ۳۰ میلیون خط رسیده است و از این پس هم برنامه واگذاری سالی یک میلیون خط تلفن ثابت را دارد.
 
سیدهاشمی، یکی از برنامه‌های هیات مدیره سابق شرکت مخابرات ایران را تامین و توجه به معیشت و رفاه کارکنان خود دانست وی گفت: این شرکت در اسفند ۹۴، توانست با تمام تنگناهای اقتصادی و مشکلات مالی که داشت، ۲۰۰ میلیارد تومان پرداختی به پرسنل و بازنشستگان خود داشته باشد.
وی به مدیران مخابراتی توصیه کرد: فکر نکنید که ما منحصر به فرد هستیم. باید از فرصت‌های پسا تحریم استفاده کرد و با استفاده از منابع خارجی، توسعه شبکه مخابراتی کشور را رونق بخشید.
سیدهاشمی درباره عملکرد خود در مخابرات نیز توضیح داد: یک ریال طی این سال‌ها خارج از قاعده و شان خرج نکردم. بنده تنها یک ماشین از مخابرات گرفته بودم که سه سال پیش تحویل دادم و در این سال‌ها هر چه استفاده کردم از ستاد اجرایی فرمان امام بود.
 
وی با بیان اینکه معمولا با انجام تغییرات، مهره‌های جدید علیه قبلی‌ها یکسری موضوعات را مطرح می‌کنند که گاهی تبدیل به افترا و افشاگری می‌شود، تصریح کرد: بنده همین جا اعلام می‌کنم طی این مدت حضور در هیات مدیره مخابرات ایران، تقاضای هیچ خط رندی از مخابرات و همراه اول نکرده‌ام و خلاف شان، یک ریال پرداخت نکرده‌ام. برنامه نهار و شامی در دفتر تدارک ندیدم تا هزینه دفتری ایجاد شود.
 
سیدهاشمی افزود: از فامیل و اقوام هیچ کس را در مخابرات استخدام نکردم و این پاکی در تمامی اعضای هیات مدیره و نمایندگان بنیاد تعاون و ستاد اجرایی وجود دارد.

​​