فناوری اطلاعات

مسئول راهبری USO: مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت به ۱۸ هزار روستا برگزار می‌شود

منبع: تسنیم
مسئول راهبری طرح خدمات الزامی عمومی (USO) از دریافت پاکت پیشنهادات مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت به ۱۸ هزار روستای بالای ۱۰ خانوار فاقد این امکان در کشور، همزمان با‌ نیمه شعبان در دوم خرداد، خبر داد.
 
حسن رضوانی با بیان این خبر اظهار کرد: در این مناقصه ارایه اینترنت پرسرعت به روستاهای بالای 10 خانوار باقیمانده فاقد این امکان در دستور کار قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه در مناقصه 25 هزار روستا، پوشش اینترنت برای یک میلیون مشترک در نظر گرفته شده بود، گفت: در مناقصه جدید این تعداد 900 هزار مشترک است و با این تفاوت که تامین سرویس رایگان به یک نقطه به تشخیص سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در هر روستا گنجانده شده است.
 
به گفته رضوانی، بررسی پیشنهادات در کمیته فنی بازرگانی صورت گرفته و پس از بررسی به کمیسیون معاملات ارجاع و سپس درباره برنده نهایی، تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
او همچنین زمان مربوط به فرآیند معرفی برنده مناقصه را خردادماه دانست و ادامه داد: برای اجرای این طرح اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.
 
وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان دولت یازدهم، با تامین سرویس این 18 هزار روستا، کل روستاهای 10 خانوار به بالای کشور به اینترنت پرسرعت مجهز شوند.

​​