تلفن همراه

بررسی بخش‌های آسیب‌پذیر ایالات متحده در مدیریت دستگاه‌های تلفن همراه

منبع: سینا
بررسی بخش فناوری اطلاعات ۵۰ شهر بزرگ ایالات متحده نشان می‌دهد درحالی که بسیاری از نهادهای دولتی، دستگاه‌های تلفن همراه مشابه تلفن‌های همراه عمومی در اختیار کارمندان‌شان قرار می‌دهند، کمتر از نیمی تایید کردند که از نرم‌افزار مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) استفاده می‌کنند و حدود یک چهارم از کل تایید کردند در همه بخش‌ها نیاز به نصب نرم‌افزار MDM دارند.
 
بررسی انجمن بین‌المللی مدیران فناوری اطلاعات (IAITAM) نشان می‌دهد که بسیاری از بخش‌ها در ایالات متحده می‌توانند در برابر دسترسی غیرمجاز آسیب‌پذیر باشند. این نگرانی پس از بن‌بست کنونی بین اپل و FBI در دسترسی به تلفن همراه یک مظنون به حمله تروریستی در سان برناردینو به وجود آمده است.
 
بررسی جداگانه توسط IAITAM از۱۷۷ شرکت، انجمن صنفی و سازمان‌های دولتی نشان می‌دهد بیش از ۹ نفر از ۱۰ پاسخ‌دهنده (۹۲ درصد) گفته‌اند دستگاه‌های تلفن همراه خاص در اختیار کارکنان خود قرار داده‌اند، تقریبا سه چهارم (۷۲ درصد) نرم‌افزار MDM در محل نصب کرده‌اند و ۷ نفر از ۱۰ پاسخ‌دهنده (۷۰ درصد) گفته‌اند همه بخش‌ها نیاز به نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار MDM دارد.
 
۴۳ شهر از ۵۰ شهرستان مورد بررسی، تلفن همراه خاص در اختیار کارکنان خود قرار داده‌اند و هفت شهر دیگر قرار نداده‌اند. ۲۰ شهر از شهرهایی که دستگاه‌های تلفن همراه به کارکنان خود داده‌اند، نرم‌افزار MDM نیز نصب کرده‌اند، ۹ تا از آن‌ها این نرم‌افزار را نصب نکرده‌اند و ۱۴ تا از آن‌ها به این سوال پاسخ نداده‌اند. شهرهایی که دستگاه تلفن همراه را بدون نصب نرم‌افزار MDM به کارکنان خود داده‌اند عبارتند از: هاریس، آریزونا، تارانت و بروارد.
 
از ۲۰ شهری که تلفن همراه با نرم‌افزار MDM به کارکنان داده‌اند، ۹ شهر روی همه بخش‌ها نرم‌افزار MDM را نصب کرده‌اند، دو شهر احساس نیاز می‌کردند که روی همه بخش‌ها نرم‌افزار MDM نصب شود و ۹ شهر به این سوال پاسخ ندادند. شهرستان آلقنی در پنسیلوانیا و شهرستان فیرفیلد در کانکتیکات، هر دو تایید کردند که مانند شهر سان برناردینو، آن‌ها نیز سیاست منسجمی برای نصب نرم‌افزار MDM روی دستگاه‌های تلفن همراه کارکنان ندارند.
 
هفته گذشته، IAITAM هشدار داد که هزاران شرکت، سازمان‌های دولتی ملی و ایالتی، واحدهای دولتی محلی و شهرستان‌ها، رویکرد خطرناکی را به دلیل عدم استفاده از نرم‌افزار مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) در پیش گرفته‌اند و ممکن است با همان مشکل سن برناردینو مواجه شوند.

​​