رگولاتوری

حداقل سهم FCPها در مزایده باند فرکانسی ۲۳۰۰ کاهش یافت

منبع: تسنیم
طبق تصمیمات جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حداقل سهم هر کدام از دارندگان پروانه FCP و FTTx برای شرکت در کنسرسیوم متقاضی باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز به پنج درصد کاهش یافت.
 
بعد از تشریح اصول حاکم بر پروانه ایجاد و بهره‌برداری شبکه بی‌سیم برای ارائه خدمات عمده فروشی توسط کمیسیون تنظیم مقرات ارتباطات مشخص شد که سه تکه باند فرکانسی در قالب سه گروه به مزایده گذاشته خواهد شد.
 
گروه A شامل یک تکه باند 2300-2400 مگاهرتز با پهنای باند 30MHz است که مبلغ پایه حق امتیاز در نظر گرفته شده برای آن 1900 میلیارد ریال است.
 
شرایط متقاضیان دریافت پروانه در گروه A باید کنسرسیومی متشکل از حداقل سه شرکت از بین دارندگان پروانه FCP و دارنده پروانه FTTx باشد که در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شده است، به گونه‌ای که حداقل شصت درصد ( 60 %) سهام متقاضی متعلق به دارندگان پروانه مذکور شرکت کننده در کنسرسیوم متقاضی باشد.
 
طبق تبصره‌ای که پیش از این وجود داشت سهم هر کدام از دارندگان پروانه FCP و FTTx شرکت کننده در کنسرسیوم متقاضی می‌بایست حداقل 10 درصد می‌بود که اکنون با تصمیم جدید کمیسیون تنظیم مقررات به پنج درصد کاهش یافته است.

​​