فناوری اطلاعات

Chrome بین کاربران اپل هم محبوب‌ترین مرورگر شد

منبع: همکاران سیستم
این مطلب از مدت‌ها قبل مشخص شده بود که مرورگر اینترنتی Chrome گوگل نسبت به Internet Explorer مایکروسافت محبوبیت بیشتری دارد. ولی خبر جدید این است که شرکت نرم‌افزاری Adobe در گزارش شاخص دیجیتال Google I/O اعلام کرد کاربران اندروید و آیفون از مرورگرهای پیش‌فرض خود به سمت Chrome روی آورده‌اند.
 
فهرست دیجیتال Adobe که با نام ADI هم شناخته می‌شود نشان داد نسخه موبایلی مرورگر اینترنتی Chrome با نسبت به نسخه موبایلی Safari با سرعت بسیار بالاتر در حال پیشرفت است. این افزایش میزان استفاده از Chrome در دستگاه‌های مبتنی بر دو سیستم عامل اندروید و iOS به یک نسبت دنبال می‌شود. این اتفاق بسیار غیرمنتظره است، زیرا مرورگر پیش‌فرض در همه دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر iOS اپل Safari است.
 
«آدام لوید» از تحلیلگران گزارش ADI با انتشار بیانیه‌ای گفت: «کاربران آیفون به صورت گسترده در حال دانلود کردن مرورگر Chrome هستند. دلیل اصلی که کاربران اقدام مذکور را انجام دادند این است که Chrome تجربیاتی در اختیار کاربران می‌گذارد که تمایل به استفاده از آنها بیشتر است».
 
گزارش ADI همچنین به این مسئله اشاره کرد بین ژانویه ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶ بیش از ۶۰۰ میلیارد سایت اینترنتی توسط کاربران مشاهده شده است که سهم نسخه اندرویدی مرورگر Chrome برای رصد آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۷۷ درصدی را نشان می‌‌دهد و میزان گشت‌وگذار اینترنتی توسط نسخه iOS آن هم ۲۰ درصد بیشتر شده است.

​​