تلفن همراه

عمده گوشی های گران قیمت از راه قاچاق وارد می شود

سید موید حسینی صدر در برنامه ی صبح و گفت و گو از شبکه ی رادیویی گفت و گو اظهار داشت: گوشهای تلفنی که از مسیر قانونی وارد کشور نشوند، شامل گارانتی و خدمات پس از فروش نمی شوند.
 
برنامه صبح و گفت گو با موضوع مشکلات گارانتی و وارانتی گوشی های تلفن همراه و حضور ابراهیم درستی (رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوت و تصویر و تلفن همراه) و سید موید حسینی صدر (نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس) روی آنتن رفت.
 
در این برنامه سید موید حسینی صدر با اشاره به واردات گوشی های تلفن همراه به ایران گفت: تمام کالاهای وارداتی به ایران باید از خدمات پس از فروش در کشور برخوردار بوده و در صورت بروز مشکل واردکننده باید پاسخگو باشد.
وی با اشاره به موضوع قاچاق در واردات کالا به ایران، اظهار داشت: کالاهای قاچاق بر خلاف قوانین کشور مورد استفاده مردم می گیرد، که شامل گارانتی و وارانتی نمی شوند. 
این نماینده مجلس شورای اسلامی در همین خصوص ادامه داد: عمده ی گوشی های تلفن همراه که امروزه مورد استفاده مردم است، از طریق مرز عراق به صورت قاچاق وارد کشور می شوند.
در بخش دیگر این برنامه ابراهیم درستی در خصوص قاچاق تلفن همراه در ایران، گفت: گوشی هایی که از 700 هزار تومان به بالا تعیین نرخ می شوند، به دلیل مقرون به صرفه بودن برای قاچاقچی بیشتر از طریق غیر قانونی وارد کشور می شوند.
وی  در ادامه همین بحث تصریح کرد: فروشندگان محصولات صوتی و تصویری موظف هستند در قبال  فروش هر محصول فاکتور معین با نرخ را به خریدار تحویل دهند.
رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوت و تصویر و تلفن همراه با اشاره به این که گوشی تلفن همراه امروزه جزوی از سبد یک خانواده است، گفت: اتحادیه و مجلس باید با آماده سازی مطلوب برای خرید گوشی های با ضمانت، دست سوداگران را از سودجویی کوتاه کند.
 
فایل صوتی صبح و گفت و گو از وبگاه شبکه ی رادیویی گفت و گو قابل دریافت است.

​​