رگولاتوری

خداحافظی باشکوه؛ معاون وزیر ارتباطات معرفی شد

منبع: ایسنا
مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شد.
مراسم تودیع محمود خسروی که چندی پیش و پس از 35 سال فعالیت استعفا داده و از سمت خود کناره‌گیری کرد با استقبال گسترده همراه شد به طوریکه هیچ راهی برای حضور در سالن محل برگزاری این مراسم وجود نداشت.
 
همچنین دهها نفر از حاضران در این مراسم در سالن‌های دیگر وزارت ارتباطات جا داده شده‌اند.
 
مراسم تودیع و معارفه با حضور وزیر ارتباطات کشور برگزار شده و جواد آذری جهرمی – عضو سابق هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت – به عنوان جانشین خسروی معارفه شد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی حکمی مهندس محمد جواد آذری جهرمی از اعضای هیات مدیره شرکت زیرساخت را به سمت معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب کرده بود.
 
در متن حکم علاوه بر انجام ماموریت های مصوب شرکت، تاکیدات ذیل آمده است:
 
1- بازنگری در طرح های جامع توسعه شبکه با رعایت اصول صیانت فرهنگی و اقتصاد مقاومتی و با هدف رفع نیاز بازار با در نظر گرفتن الزامات بالادستی و استفاده از نظرات کارشناسان و مشاوران مجرب داخلی و در صورت نیاز بین المللی به منظور استفاده بهینه از سرمایه گذاری ها و ارایه برنامه زمان بندی برای انجام موارد یاد شده
 
2- اهتمام جدی به ادامه اجرای پروژه های زیر ساخت برای استفاده در شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک
 
3- اعمال مشتری مداری و توجه جدی به بهبود مستمر کیفیت در ارایه خدمات در ارایه خدمات با رعایت ضوابط و دستورالعمل ها، اعمال قوانین و مقررات، توجه جدی به کاهش هزینه ها و کاهش قیمت تمام شده.
 
4- ارتقاء سطح مهارت، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی به ویژه جوانان و افزایش نقش آنها در امور مختلف
 
5- اتمام اتصال 170 شهر کشور وفق مصوبات موجود به شبکه فیبر نوری سراسری تا پایان دولت
 
6- ارایه خدمات در حوزه فناوری های زیرساختی نظیر IMS، IPTV، MSSP و خدمات مراکز داده در بخش ixp بین الملل و توسعه آنها متناسب با نیاز بازار
 
اما وزیر ارتباطات در این مراسم حضور گرم همکارانش در این مراسم را نشان از وفاداری به مدیر لایق، با رفتاری صادقانه و مردمی دانست.
 
وی گفت: خسروی همواره مسئولیتهای سخت را پذیرفتند و خانواده ایشان نیز همیشه ایشان را همراهی کردند و من به سهم خود از آنها تشکر می کنم.
 
او کارنامه فعالیت محمود خسروی را درخشان و پاک خواند و تاکید کرد که وی همواره در تصمیم گیری به نفع کشور شجاعانه عمل کرده و نمونه مدیر موفق است.
 
به گفته وزیرارتباطات کاری که دراین دولت در زیرساخت انجام شد تحول است و مهندس خسروی مدیری شجاع بودند که نقش بسزایی دراین تحول داشتند.
 
واعظی همچنین گفت که مهندس خسروی اصرار بر بازنشستگی داشتند و برای مدیرعاملی جدید نیز با ایشان مشورت کردم؛ از 32 ماه قبل به دنبال جوانگرایی بودم اما امروز این امر محقق شد؛ ما نسلی بودیم که نظام در جوانی به ما اعتماد کرد و ما نیز باید به جوانها اعتماد کنیم.
 
وزیر ارتباطات همچنین بر ادامه یافتن روند توسعه درزیرساخت و ادامه کاربرای عملیاتی شدن شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.
 
مهندس خسروی هم با تشریح گوشه ای از فعالیتهای خود در استانهای آذربایجان، کردستان و مازندران گفت: پیشنهاد میکنم در وزارت ارتباطات یا رگولاتوری معاونت uso تشکیل شود.
 
او گرفتن نمره 20 از دکتر واعظی را غیرممکن دانست و گفت اما 18 و 16 سخت است اما ایشان بسیار پیگیر هستند و برای انجام کار وقت می گذارند.
 
به اعتقاد خسروی هماهنگی با شورای عالی فضای مجازی و اتفاقات جدید در مخابرات ایران جهشی در حوزه Ict ایجاد خواهد کرد.
 
وی همچنین گفت: جهرمی جوانی خوش فکر، پخته و هوشمند است و برای این انتخاب از وزیر ارتباطات متشکرم.
 
جهرمی هم از اعتماد وزیر ارتباطات تشکر کرد و گفت: انتخاب من ریسک بزرگی بود و امیدوارم با اقدام و عمل پاسخ این ریسک را بدهیم و جوانها را سربلند کنیم.
 
مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت ایران از کاهش نرخ زیرساخت بین استانی تا یک ماه آتی و راه اندازی شبکه ترافیک داده در مشهد، تبریز و شیراز تا پایان خرداد ۹۵ خبر داد.
 
مهندس محمد جواد آذری جهرمی از خانواده معظم شهدا، فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعت آب و برق، وی شش سال سابقه مدیریت در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با سمت مدیر کل، دو سال سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت رایتل و همچنین بیش از دو سال سابقه عضویت در هیات مدیره شرکت زیرساخت را در کارنامه مدیریتی خود دارد.
 
وی جوانترین مدیر ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
 
پیش از این محمود خسروی از اوایل فروردین 1389 در این سمت مشغول فعالیت بود.

​​