تلفن همراه

با Google I/O: بیلد جدید اندروید N معرفی شد؛ پایداری بیشتر و امکان دریافت آپدیت به صورت خودکار

منبع: دیجیاتو
اگر خاطرتان باشد گوگل نسخه پیش نمایش از سیستم عامل اندروید N را حدودا دو ماه قبل و پیش از برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان خود منتشر نمود که این کار شگفتی خیلی ها را به دنبال داشت. کمی بعد نیز این شرکت با افزودن برخی قابلیت های بهینه، بیلد یاد شده را به روز کرد. حالا در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان، غول جستجو آپدیت تازه ای را برای خوره های فناوری و توسعه دهندگان نرم افزار ارائه داده است.
 
البته گوگل با عنوان «آپدیت افزایشی» از پیش نمایش سوم اندروید N یاد کرده است اما باز هم تغییرات آنقدری هستند که خیلی ها را به هیجان بیاورند. برخلاف دو نسخه قبلی ارائه شده، این بیلد طبق گفته شرکت ارائه دهنده اش نخستین «بتای کیفی» است؛ به بیان دیگر آن دسته از کاربران نکسوس 5X، 6P یا دیگر دستگاه های سازگار که تصمیم بگیرند این آپدیت را روی موبایل های خود نصب کنند در زمان استفاده از این نسخه کمتر با مشکل روبرو می شوند.
 
البته هنور امکان آنکه خبرنگاران حاضر در سالن بتوانند با این نسخه کار کنند فراهم نشده است درنتیجه نمی توان با اطمینان خاطر از صحت گفته ها و ادعاهای غول فناوری سخن گفت اما انتظار می رود که به زودی جزئیات تازه ای در این باره منتشر گردد.
 
به غیر از این مساله، بیلد جدید اندروید N برای دریافت آپدیتهای نرم افزاری از سیستمی مشابه به کروم بوک ها تبعیت می کند؛ بدان معنا که وقتی آپدیتی فراهم است، سیستم عامل می تواند ایمیج مربوط به آن را در پس زمینه دانلود نماید و به صورت خودکار دفعه بعدی که موبایل تان را بوت می کنید، آن را نصب نماید.
Dave Burke معاونت مهندسی اندروید در این باره گفت: از این پس دیگر پیغامی با مضمون اندروید در حال به روز رسانی است» را دریافت نخواهید کرد که این اتفاق بسیار خوبی است.
 
این اقدامی بسیار هوشمندانه از سوی غول جستجو محسوب می شود و خصوصا با در نظر داشتن آپدیت های امنیتی که هر ماه در اختیار دستگاه های نکسوس قرار می گیرند، می توان گفت که دیگر مزاحمتی از این بابت برای این کاربران ایجاد نخواهد شد.
 
اما وقتی نوبت به دریافت پچ های امنیتی کلیدی و دوره ای می رسد، اندروید N امکانی را برای کاربرانش فراهم می کند که بفهمند تلفن هوشمندشان به زودی آپدیت می شود و سپس همزمان با بوت شدن دستگاه آن آپدیت را نصب خواهد کرد.
 
در عین حال نیز کاربران نسبت به آپدیت های تازه ای که برای اندروید N ارائه می شود (منظور آپدیت های عمده ای است که هر کدام نام یک دسر خوشمزه را دارند) در بخش تازه ای به نام suggestions  که به تنظیمات اضافه شده است مطلع می گردند و در آنجا می توانند انتخاب کنند که آیا آپدیت در همان لحظه انجام شود یا به زمان دیگری موکول گردد.
 
چنانچه تمایل دارید که این آپدیت را روی موبایل خود نصب کنید لازم است به اطلاع تان برسانیم که از همین امروز چنین امکانی برای شما فراهم خواهد بود.

​​