تلفن همراه

تامین کنندگان محصولات اپل خود را برای آیفون ۲۰۱۷ آماده می کنند

منبع: دیجیاتو
گفته می شود که اپل در سال ۲۰۱۷ و در سالگرد ده سالگی این تلفن هوشمند، تصمیم دارد آن را دگرگون ساخته و از نمایشگری ۵.۸ اینچ به همراه پنل نمایشگر OLED بهره گیرد. این خبر البته چندین بار در ماه های اخیر تکرار شده اما امروز خبرگزاری بلومبرگ، گزارشی را منتشر نموده که به این احتمال، قوت می بخشد.
 
منبع یاد شده خبر می دهد که شرکت «Applied Materials» که در اصل تامین کننده قطعات مورد نیاز برای ساخت نمایشگر است، با حجم سفارشاتی کم نظیری رو به رو گشته. این شرکت بیان کرده که در یک دوره سه ماهه، به اندازه حجم یک سال سفارش دریافت کرده و بدون اینکه نامی از اپل به میان آورد، نشانه هایی بروز داد که سرچشمه این سفارشات به کجا ختم می گردد.
 
«گری دیکرسون» (Gary Dickerson)، مدیر عامل شرکت Applied Materials در مصاحبه اش با بلومبرگ می گوید: «رشد کنونی، صرفا مرتبط با یک سفارش نیست و قرار است یک رشد پایدار باشد. همه می دانیم که در بخش محصولات همراه، کدام شرکت پیشتاز است.»
 
شرکت مورد بحث در گزارش مالی اخیر خود بیان کرده بود که بیشتر تمرکز خود را بر تامین پنل های OLED قرار خواهد داد. سه شرکت بزرگ تامین کننده بزرگ قطعات برای موبایل های اپل که اکنون سامسونگ، ال جی و فاکسکان هستند، همه سرمایه گذاری های زیادی در بخش نمایشگر و تکنولوژی های مرتبط با آن داشته اند.
 
همانگونه که ذکر شد، اپل احتمالاً تصمیم دارد در سال آینده میلادی از آیفونی رونمایی به عمل آورد که به پنل نمایشگر OLED مجهز شده است. از طرفی امسال اپل باید آیفون ۷ خود را معرفی کند و به احتمال زیاد چرخه موبایل های سری S در سال بعدی از میان برداشته شده و در ده سالگی این تلفن هوشمند، با موبایلی رو به رو خواهیم شد که با نمونه های قبلی خود تفاوت های بسیاری خواهد داشت.

​​