لبه تکنولوژی

با این نرم‌افزار همه گوشی‌ها به فناوری Force Touch مجهز می‌شوند

مهندسان رایانه در دانشگاه میشیگان یک تصویری ویدیویی روی یوتیوب منتشر کرده‌اند که نرم‌افزار منحصر به‌فردی موسوم به clickbait را معرفی می‌کند.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این نرم‌افزار قابلیت‌های متمایز و کاربردی دارد که اگر به همین صورت عمل کند، می‌تواند قابلیت‌های کاربردی را به انواع مختلف گوشی‌های هوشمند بیافزاید.

«یو-چیه تونگ» مدیر توسعه این نرم‌افزار اعلام کرد محصول جدید آنها می‌تواند نمایشگر هر گوشی هوشمندی را به سیستم Force Touch مجهز کند تا میزان فشار انگشت روی نمایشگر لمسی محاسبه شود. در تصویر ویدیویی قابلیت‌های این نرم‌افزار با گوشی هوشمند Mate S هوواوی به نمایش درآمده است.

این نرم‌افزار مبتنی بر میکروفون و اسپیکر گوشی فعالیت می‌کند و با توجه به اینکه همه گوشی‌های هوشمند امروزی دو بخش مذکور را شامل می‌شوند، بنابراین می‌توان از این قابلیت به راحتی استفاده کرد. زمانی که این نرم‌افزار اجرا می‌شود، صداهایی با فرکانس بیشتر از 18 کیلوهرتز را ساطع می‌کند که البته این اصوات برای انسان قابل شنیدن نیستند و با این وجود در طیف اصوات قابل تشخیص برای میکروفون گوشی طبقه‌بندی می‌شوند.

این نرم‌افزار هوشمند از طریق امواج صوتی ایجاد شده می‌تواند موقعیت انگشت کاربر روی نمایشگر لمسی را تشخیص دهد و متوجه شود که انگشت با چه فشاری نمایشگر را لمس می‌کند.

نکته قابل ملاحظه این است که نرم‌افزار مذکور می‌تواند اصوات ایزوله شده ی تغییر یافته را از یکدیگر تشخیص دهد و بر این اساس سیستم مذکور قادر است نمایشگر لمسی هر گوشی را به سیستم هوشمند تشخیص فشار اثر انگشت مجهز کند.


​​