تلفن همراه

جریمه 35 میلیون دلاری دولت آمریکا برای شرکت چینی مختل کننده سیگنال‌های مخابراتی

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) یک کارخانه چینی تولیدکننده محصولات الکترونیکی را به دلیل فروش دستگاه‌های متراکم کننده سیگنال‌های مخابراتی به مردم این کشور 34.9 میلیون دلار جریمه کرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دستگاه که با نام Jammers شناخته می‌شود قابلیت انتقال فرکانس‌های رادیویی را دارد و در واقع می‌تواند به صورت عمدی سیگنال‌های ارتباطی بی‌سیم را مسدود، متراکم یا مختلف کند. این دستگاه چینی قادر است روی تلفن‌های همراه، گیرنده‌های مسیریاب GPS، شبکه‌های Wi-Fi، و سیستم‌های ارتباطی پیام‌های فوری اثر بگذارد.

دادگاه فدرال آمریکا با بررسی پرونده مربوط به این دستگاه توضیح داد واردات، فروش یا عرضه هرگونه دستگاه مختل کننده سیگنال‌های مخابراتی در آمریکا ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

«تراویس لی‌بلانک» رئیس دفتر اجرایی سازمان FCC در این خصوص گفت: «در دنیای امروز تلفن‌های همراه، گیرنده‌های GPS یا دیگر دستگاه‌های موبایلی که سیگنال‌های ارتباطی دریافت می‌کنند اهمیت زیادی دارند و ابزارهایی که بتواند سیگنال‌های مخابراتی مربوط به این دستگاه‌ها را مختل کند، امنیت عمومی را به خطر می‌اندازد».

بر اساس حکم دادگاه فدرال آمریکا، بازاریابی یا فروش این قبیل دستگاه‌ها به صورت عمومی در این کشور ممنوع است و شرکت سازنده می‌بایست جریمه شود.


​​