فناوری اطلاعات

پیشتازی پلتفرم رایانه‌های شخصی تا دو سال دیگر

منبع: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
در حالی که عده زیادی متصور بودند رایانه‌های شخصی به عنوان یک پلتفرم بازی رو به افول است، پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا دو سال دیگر، یعنی در سال 2018 میلادی، بیشترین درآمد و گردش مالی صنعت بازی‌های ویدئویی مختص پلتفرم رایانه‌های شخصی خواهد بود.
 
براساس اطلاعات و پژوهش‌های مجموعه تحقیقاتی Statista، سال گذشته میلادی کنسول‌های خانگی بیش‌ترین حجم گردش مالی را به خود اختصاص داده‌اند و جایگاه دوم و سوم به ترتیب از آن رایانه‌های شخصی و بازی‌های موبایلی است.
 
براساس پیش‌بینی همین مجموعه، در سال جاری میلادی گردش مالی کنسول‌های بازی رشد کرده و همچنان جایگاه نخست را حفظ خواهد کرد. اما جایگاه پلتفرم موبایل از سوم به دوم صعود خواهد کرد.
 
این در حالی است که تا دو سال آتی، یعنی در سال 2018 میلادی، رایانه‌های شخصی رشد چشم‌گیری را تجربه خواهد کرد و به جایگاه نخست گردش مالی در صنعت بازی‌های ویدئویی صعود می‌کند. کنسول‌های خانگی با افت نسبتا زیادی به جایگاه سوم افول کرده و موبایل به عنوان دومین پلتفرم پردرآمد جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.
 
بدین ترتیب تا سال 2018، پلتفرم رایانه‌های شخصی 34.3 میلیارد دلار، پلتفرم موبایل 30.2 میلیارد دلار و پلتفرم کنسول‌های خانگی 26.8 میلیارد دلار درآمد خواهند داشت.
 
2.jpg

​​