لبه تکنولوژی

پیش‌بینی‌های عجیب «ایلان ماسک» در مورد آینده دنیای فناوری

«ایلان ماسک» نام شناخته‌ شده‌ای در دنیای فناوری محسوب می‌شود. او بنیانگذار شرکت‌های بزرگی چون PayPal، SpaceX، Tesla، Solar City و Hyperloop بوده است. ماسک روز گذشته در کنفرانس Code شرکت کرد و توضیحاتی را در مورد دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم مطرح نمود.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگر گفته‌های ماسک درست باشد، ما در آینده نه چندان دور می‌توانیم بر وسایل نقلیه خودران و بدون راننده سوار شویم تا به راحتی بین کره زمین و مریخ سفر کنیم. در کنار این اتفاق هوش مصنوعی هم پیشرفت‌های فراوانی می‌کند و در بسیاری از موارد انسان و توانایی‌هایش را پشت‌سر می‌گذارد.

او همچنین گفت سیستم‌های رایانه‌ای مدرن به گونه‌ای ساخته می‌شوند که بر اساس آنها دنیای بازی‌های ویدیویی و سیستم‌های شبیه‌سازی شده بسیار پیشرفته می‌شوند و نمی‌توان تفاوتی بین آنها و دنیای واقعی حس کرد.

او گفت بخش اعظم این اتفاقات پس از سال 2020 صورت می‌گیرد و در آن زمان گوگل به جای آنکه یک شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتی باشد، به یک مرکز توسعه سخت‌افزارهای هوشمند و پیشرفته تبدیل شده است که می‌تواند زندگی بشر را متحول کند.

در بخش دیگر شرکت اپل وجود دارد که هم‌اکنون یک مرکز تولیدکننده سخت‌افزارهای هوشمند محسوب می‌شود و احتمالا از سال 2020 به بعد حضور کمرنگ‌تری در بازار خواهد داشت.

ماسک می‌گوید که هم‌اکنون بزرگترین دغدغه دنیای فناوری ساخت خودروهای خودران بدون راننده است و به زودی این آرزو محقق می‌شود. او همچنین معتقد است که طی دو سال آینده خودروهای خودران را به صورت گسترده در خیابان‌ها خواهیم دید. 


​​