فناوری اطلاعات

تحولی عظیم در دنیای فناوری با ASUS Zenbo

ASUS Zenbo برخواسته از نگاه جاه‌طلبانه مدیر ایسوس، جانی شی است و امکان پردازش‌های رباتیک را برای تمام خانواده‌ها فراهم می‌کند. ربات صمیمی و توانمند Zenbo برای ارائه کمک و سرگرمی طراحی شده است و در عصر‌پردازش‌ها به عنوان یک همدم برای رسیدگی به نیاز تمام اعضای خانواده فعالیت می‌کند. Zenbo دارای قابلیت‌های فراوان از جمله توان حرکت بطور مستقل و درک فرامین صوتی است که امکان یاری در خانه و تعامل با او را ساده و سرگرم‌کننده می‌کند.
 
Zenbo برای همه طراحی شده است اما مجهز به کارایی‌های خاصی است که به اعضای بزرگ‌تر خانواده کمک می‌کند تا مراقب سلامتی خود باشند و ضمن اینکه از یک زندگی دیجیتال متصل لذت ببرند. به عنوان یک همیار مراقب در خانه، او بطور فعالانه اطلاعات مهم مانند قرار دکتر، داروها، برنامه ورزشی و هر آنچه لازم است به خاطر سپرده شود را بطور ساده‌ای یادآوری می‌کند. همچنین Zenbo برای موقعیت‌های اورژانسی (مانند سقوط) نیز خانه را مورد نظارت قرار می‌دهد و فورا از طریق موبایل به سایر اعضای خانواده اطلاع‌رسانی می‌کند. زمانی که آنها این پیام اورژانسی را دریافت کردند، اعضای خانواده می‌توانند از راه دور Zenbo را کنترل کنند تا نزدیک‌تر برود و از طریق دوربین داخلی Zenbo تصویری از عزیزان خود دریافت کنند. Zenbo یک همدم مهربان است که فاصله دیجیتالی موجود میان نسل‌‌ها را از طریق اجرای فعالیت‌‌های مختلف در فضای آنلاین، کاهش می‌دهد که این موارد شامل تماس‌های تصویری، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، خرید آنلاین و انتشار برنامه‌های تلویزیونی و فیلم است که با دستورات صوتی و راهنمایی انجام می‌شوند.
 
Zenbo یک همبازی سرگرم‌کننده و آموزشی برای کودکان است که آنها را با داستان‌های تعاملی و بازی‌های آموزشی سرگرم می‌کند تا خلاقیت و تفکر منطقی آنها را پرورش دهد. Zenbo با سیستم صوتی عالی استریو می‌تواند موسیقی‌های مورد علاقه کودکان را پخش کند، حتی به رقص با آنها بپردازد و فعالیت‌های سرگرم‌کننده انجام دهد. Zenbo یک داستان‌گوی حرفه‌ای است و در طول روز، کودکان را سرگرم می‌کند و هنگام شب کمک خواهد کرد تا کودکان به خواب روند. Zenbo دارای یک کتابخانه داخلی با صداهای متنوع است و در حالی که تصاویر مرتبط را روی نمایشگر خود نشان می‌دهد و نور اتاق را کنترل می‌کند، سطح جدیدی از تعامل و سرگرمی را به داستان اضافه خواهد کرد. همچنین Zenbo همراه با بازی‌های آموزشی و یک فرهنگ‌نامه تعاملی تولید شده است تا آموزش نیز سرگرم‌کننده باشد.
 
علاوه بر کار با کودکان و بزرگ‌ترها، Zenbo یک دستیار برای کارهای منزل است که با انبوهی از مهارت‌های خانه‌داری باعث می‌شود زندگی، آسان و لذت‌بخش باشد. Zenbo می‌تواند به بسیاری از ابزارهای خانگی سنتی و هوشمند مانند چراغ‌ها، تلویزیون‌ها، سیستم‌های تهویه و موارد دیگر متصل شود و آنها را کنترل کند. اعضای خانه می‌توانند از طریق نمایشگر Zenbo مهمانان در پشت در را مشاهده و سپس با یک فرمان صوتی ساده درب را باز کنند. او در آشپزخانه نیز می‌تواند کمک کند و توانایی خواندن دستور پخت غذاها با صدای بلند یا به عنوان یک تایمر برای اعلام زمان پخت را دارد پس سرآشپز خانه روی غذا متمرکز باقی می‌ماند.
 
Zenbo با بهره‌مندی از دوربی داخلی و توانایی حرکت به اطراف خانه، یک عکاس خانوادگی است که به ثبت تمام لحظات خاص و روزمره کمک می‌کند. زمانی که صاحبان خانه حضور نداشته باشند، Zenbo آرامش خاطر را ایجاد می‌کند و می‌تواند با دوربین امنیتی که توسط یک برنامه موبایل از هر کجا قابل دسترسی است، امنیت خانه را حفظ کند.
 
Zenbo از برنامه‌های متعددی پشتیبانی می‌کند که در حال رشد هستند و قابلیت‌های او برای کاربران را توسعه می‌دهند. برنامه رایگان توسعه Zenbo امکان دسترسی اعضا به SDK و کتابخانه اطلاعاتی را فراهم می‌کند تا بتوانند به ایده‌های خلاقانه خود جان دهند. ضمن اینکه همکاران Zenbo می‌توانند به ایسوس فعالیت کنند تا یک زیست‌بوم غنی رباتیک ایجاد شود که Zenbo را توسعه می‌دهد و زندگی کاربران را کامل‌تر می‌کند.
 
برای اطلاعات بیشتر درباره ایسوس Zenbo و Zenbo Developer Program لطفا به این نشانی مراجعه کنید: zenbo.asus.com

​​