فناوری اطلاعات

DELL مرکز تولید نرم‌افزارهای خود را فروخت

منبع: همکاران سیستم
شرکت DELL بخش اعظم مرکز تولید نرم‌افزارهای خود را به یک شرکت خصوصی به نام Francisco Partners واگذار می‌کند.
 
هنوز جزییات دقیق این واگذاری مشخص نشده است. ولی خبرگزاری رویترز گزارش داد که DELL  این مرکز نرم‌افزاری را با دریافت ۲ میلیارد دلار واگذار کرده است.
 
این اقدام درحالی صورت می‌گیرد که DELL می‌کوشد نقدینگی بیشتری را به دست آورد و از این طریق بتواند با پرداخت ۶۷ میلیارد دلار شرکت EMC را خریداری کند. زمانی که DELL این واگذاری را اکتبر امسال به پایان برساند، ۵۹ میلیارد دلار بدهکار می‌شود. اوایل سال جاری DELL ، مرکز خدمات Dell Services برای ارایه خدمات فناوری خود را با دریافت ۳.۱ میلیارد دلار به شرکت ژاپنی NTT فروخت.
 
شرکت DELL همچنین اعلام کرد دو زیرمجموعه دیگر خود با نام‌های Quest Software و شرکت امنیتی SonicWall که بیش از ۱۸۰ هزار مشتری دارد را می‌فروشد. گروه تولیدکننده نرم‌افزارهای DELL برای فصل نخست سال ۲۰۱۶ میلادی درآمد ثابت ۳۳۴ میلیون دلاری را با درآمد عملیاتی ۲۸ میلیون دلاری به دست آورد.
 
شرکت DELL در چند سال گذشته کوشیده است تا خود را به جز یک تولیدکننده رایانه شخصی در دیگر زمینه‌ها هم معرفی کند. این شرکت پیش از آنکه سراغ خرید EMC برود سراغ شرکت‌های VMware به عنوان بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزارهای مجازی‌سازی رفته بود تا آن را بخرد.

​​