تلفن همراه

افتتاح دومین مرکز تحقیقاتی در حوزه ریاضیات توسط غول مخابراتی چین

منبع: نشریه الکترونیک ترند
غول مخابراتی چین هواوی، در طول چهارمین روز نوآوری اروپایی خود، از افتتاح یک مرکز تحقیقات در حوزه ریاضی در فرانسه به‌منظور بهره‌برداری از ظرفیت غنی و تجربه علمی در این زمینه جهت ایجاد یک اکوسیستم دانشگاهی پررونق متمرکز بر توسعه ICT، خبر داده است.
 
استاد و محقق ریاضی Mérouane Debbah، این مرکز را مدیریت می نماید که هدفش ارائه پاسخهایی به چالش‌های فنّاورانه جهانی می باشد. به گزارش نشریه الکترونیک ترند، این شرکت در مصاحبه مطبوعاتی عنوان داشت که محدودیت قانون مور۱ را به چالش واداشته و در توسعه تخیل انسان در باب آنچه اینترنت می تواند به ارمغان آورد کمک خواهد نمود.
 
جدای از این موضوع، این مرکز همکاری نزدیکی با آکادمی فرانسه خواهد داشت، که هدفش ایجاد یک اکوسیستم دانشگاهی پررونق متمرکز بر توسعه ICT است؛ همچنین تمرکز این مرکز بر الگوریتمهای ریاضی خواهد بود تا پیشرفتهای ICT را هدایت نماید.
 
به گفته مائورون دیبا “مرکز جدید توجه خود را معطوف به تحقیقات روی الگوریتمهای ریاضی خواهد نمود، جدای از این، هواوی به دنبال ایجاد مشارکت نزدیک با کالج‌ها و دانشگاه‌ها می باشد.”
 
 
اخیراً، ۸۰ محقق که درجه دکتری یا مدارک بالاتر دارند به‌عنوان بخشی از محققان به این مرکز تحقیقاتی ملحق شده‌اند. سازمان تحقیقاتی جدید در Boulogne-Billancourt باهدف ترکیب تخصص تحقیقاتی ریاضی فرانسه و قابلیت‌های هواوی در اعمال تحقیقات در تجارت فعالیت می کند، که استعداد و فناوری های فرانسه را در بخش ICT جهانی به همراه خواهد داشت؛ علاوه بر این، هواوی۱۰تا ۱۵% از درآمد سالیانه خود را هرساله روی تحقیق و توسعه (R&D) سرمایه‌گذاری می‌کند.
 
اولین مرکز تحقیقات ریاضی در روسیه قرار دارد. ریاضیدانان روس، پیشرفت انقلابی در الگوریتم‌های سیستمهای ۲G و ۳G داشته و هم اکنون درحال‌توسعه‌ محصولات رقابتی­ تر، سبک­تر و کوچک­تر هستند؛ هواوی تاکنون ۱۶ مرکز تحقیقاتی را در سرتاسر جهان ایجاد نموده است.

​​