فناوری اطلاعات

پلیس فتا خبر داد: خرید بازیهای اینترنتی عامل اصلی سرقت اینترنتی 46 میلیونی در بوشهر

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
سرپرست پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی و دستگیری یک نفر که اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی یکی از شهروندان بوشهری به مبلغ 46 میلیون ریال نموده بود ، توسط این پلیس خبر داد. 
 
سرهنگ پاسدار "حمیدرضا انصاری" یبان کرد: کارشناسان مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا بوشهر در پی شکایت فردی مبنی بر برداشت غیرمجاز به مبلغ 46 میلیون ریال از حساب بانکی اش بلافاصله با تشکیل تیم عملیاتی ویژه وارد عمل شدند.
 
وی ادامه داد: در تحقیقات گسترده انجام شده توسط مأموران مبارزه با جرائم سایبری و انجام بررسی های فنی مشخص شد، متهم طی دو مرحله با استفاده از نام جعلی اقدام به خرید اینترنتی نموده است.
 
سرهنگ " انصاری" تصریح کرد: کاراگاهان پلیس فتا پس از بررسی های گسترده شبانه روزی یک نفر متهم را در این راستا شناسایی و  با هماهنگی های انجام شده با مقام قضایی به پلیس فتا انتقال دادند.
وی افزود: متهم که در یکی از شهرستان های اطراف مشغول به کار بود در مرحله اول منکر هر گونه جرمی شد ولی با توجه به شواهد و قرائن موجود اعتراف به برداشت غیرمجاز به مبلغ 46 میلیون ریال طی دو مرحله خرید اینترنتی از حساب فرد شاکی کرد.
 
سرپرست پلیس فتا استان ادامه داد: متهم در بازجویی های انجام شده توسط پلیس اظهار داشت: شماره کارت و رمز دوم را به هنگام خرید بازی های رایانه ایی توسط فرزند شاکی بدست آوردم.
 
این مقام انتظامی در پایان ارتقاء دانش اینترنتی را در پیشگیری از جرائم رایانه ای بسیار مهم دانست و خاطر نشان ساخت: شهروندان به هنگام خرید اینترنتی دقت کافی داشته باشند و به هیچ عنوان مشخصات حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و سعی کنند رمز دوم حساب بانکی خود را به طور مرتب  تغییر دهند. به فرزندان خود را آموزش داده تا به هنگام انجام بازیهای رایانه ایی یا هرگونه خرید اینترنتی موارد لازم و نکات امنیتی را رعایت و به هرکاربری اعتماد نکنند.

​​