فناوری اطلاعات

جزییات نخستین بازی ایرانی برای PS4

منبع: مهر
مدیر پروژه طراحی بازی «شمشیر تاریکی؛ آخرین جنگاور» به عنوان نخستین بازی ایرانی عرضه شده برای کنسول پلی استیشن ۴ این بازی را نقطه شروع یک مسیر تازه توصیف کرد.
 
«شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور» نام یک بازی ایرانی است که پیش از این و در پنجمین جشنواره بازی های رایانه ای تهران، موفق به کسب پنج غزال زرین شده بود و به تازگی در بخش فروشگاه دیجیتالی کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شده است.
این بازی که نخستین بازی ایرانی عرضه شده در حوزه کنسول های بازی محسوب می شود را استودیو فن افزار شریف تولید و عرضه کرده است.
 
امیرحسین فصیحی مدیر پروژه طراحی این بازی درباره ویژگی های فنی «شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور» می گوید: بازی سازان ایرانی تاکنون بازی هایی را برای رایانه های شخصی و موبایل طراحی و تولید کرده بودند اما این برای نخستین بار است که برای کنسول بازی ایرانی طراحی و تولید می شود.
 
فصیحی در تشریح فرآیند کسب استانداردهای لازم برای عرضه جهانی این بازی ایرانی ادامه داد: بعد از اتمام مراحل طراحی و آماده سازی بازی «شمشیر تاریکی» نزدیک به ۹ ماه در انتظار طی شدن مراحل تست و تایید رسمی از سوی کمپانی سونی بودیم. استانداردهای بسیاری در یک بازی باید رعایت شود تا از سوی کمپانی سونی قابلیت عرضه رسمی را داشته باشد.
 
وی افزود: بازی «شمشیر تاریکی» پیشتر یک بازی موبایلی بود که طراحی و ساخت آن نسخه اولیه نزدیک به ۱۸ ماه زمان برده بود، برای ارتقای این نسخه و عرضه نسخه رایانه ای و کنسولی هم نزدیک به ۱۸ ماه زمان صرف کردیم. نسخه اولیه هم پیش تر در سایت رسمی استیم به عنوان یک بازار استاندارد جهانی عرضه شده بود و ما برای تبلیغ این بازی برنامه ریزی رسانه ای بسیاری کردیم و همین ظرفیت را امروز برای تبلیغ نسخه کنسولی بازی هم به کار خواهیم گرفت.
 
براساس این گزارش سبک بازی «شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور» اکشن سکوبازی و شخصیت اصلی بازی یک نینجا است. «آخرین جنگاور» در واقع نسخه تکامل یافته و بزرگ تری از بازی «شمشیر تاریکی» است که پیش تر تنها برای دستگاه های هوشمند عرضه شده بود. از ویژگی های جدید در «آخرین جنگاور» می توان به ویرایشگر مراحل اشاره کرد که به بازی بازان اجازه می دهد خودشان برای بازی مرحله طراحی کنند.

​​