تلفن همراه

معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا: برای گوشی های بی استفاده مغازه ها و مردم برنامه داریم

منبع: فناوران
معاون برنامه ریزی ، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که ۷۸ درصد گوشی های تلفن همراه قاچاق است.
 
سید علیرضا گلستانی‎زاده در ارتباط تلفنی با خبر ۲۱ شبکه یک سیما با بیان اینکه سالانه در کشور به ۱۴ میلیون گوشی تلفن همراه نیاز است، گفت: از این تعداد سال گذشته دو میلیون و 300 هزار دستگاه گوشی به‎صورت رسمی وارد و حدود یک میلیون نیز در داخل تولید شد.
وی افزود: برای چگونگی تامین بقیه نیاز بازار آمارهای متفاوتی وجود دارد.
 
معاون برنامه‏ریزی، نظارت و هماهنگی اقتصادی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه طرح ریجستری گوشی های تلفن همراه یک بار در سال ۸۵ اجرا اما به دلیل بروز برخی مشکلات متوقف شد، گفت : با آسیب‎شناسی مشکلات قبلی دو طرح نهایی شده که یکی از ۱۴ تیر امسال به صورت پایلوت در حال اجراست که پس از بررسی از یک ماه دیگر کامل اجرا می شود.
 
گلستانی زاده افزود : در پی نشست هایی با واردکنندگان گوشی و اعلام های عمومی میزان قاچاق کاهش یافته و دلیل آن افزایش واردات رسمی این گوشی ها در شش ماهه دوم سال ۹۴ و سه ماهه نخست سال ۹۵ است.
 
وی گفت : برای گوشی های درون مغازه ها و گوشی هایی که به صورت استفاده نشده در دست مردم است نیز برنامه ریزی شده است که در زمان مشخص اطلاع رسانی خواهد شد.

​​