بازی

فناوری اطلاعات

July 25, 2016
20:54 دوشنبه، 4ام مردادماه 1395
کد خبر: 78513

معاون مرکز ملی فضای مجازی: توزیع و انتشار بازی در کشور ضعیف است

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور طی نشستی با بازی سازان و فعالان حوزه بازی های رایانه ای، پس از طرح مشکلات و نظرات آنها قول مساعد داد تا به دغدغه اصلی بازی سازان در حوزه بازار فروش محصولات شان توجه جدی شده و با همکاری این صنف، راهکارهای مناسبی به اجرا درآید.
 
امیر خوراکیان، معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور در نشست هم اندیشی راهکارهای اجرایی سازی برنامه ملی بازی های رایانه ای در مرکز ملی فضای مجازی گفت: باید دستاوردهای ارزشمند بازی سازان کشور با همکاری همه به دایره مخاطبان بازی ها بهتر از گذشته معرفی شود و نباید عرضه بازی های غیرایرانی، ریشه بازی سازی ملی را بخشکاند.
 
وی با بیان رقابت ناجوانمردانه در عرضه بازی های ایرانی در کنار بازی های شرکت های بزرگ در فروشگاه های این محصولات افزود: ما در ارتقای توان بازی سازی و شکوفایی استعداد در تولید بازی های رایانه ای در کشور رشد خوبی داشته ایم، اما این را هم باید صادقانه بگوییم که حوزه توزیع و انتشار هنوز در رقابت منطقی با بازی های خارجی و معرفی بازی های داخلی جای کار دارد و باید مسیر برای رفع این مشکلات هموار شود.
 
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی گفت: در این خصوص، سند ملی بازی های رایانه ای در حوزه های مختلف فرهنگ سازی و آموزش عمومی، توسعه فضای کسب وکار، حمایت، نظارت، قوانین و آموزش و پژوهش تعیین تکلیف شده و وظایف دستگاه های مربوطه را تبیین کرده است. 
 
وی ادامه داد: در حوزه تولید و توزیع بازی های رایانه ای داخلی و نظارت بر استفاده از بازی های خارجی، یک مساله مباحث فرهنگی و محتوایی است، اما مساله مهم تر این است که در اجرای سیاست های مصوب در برنامه ملی بازی های رایانه ای چه مشکلات و موانعی وجود داشته و چه راهکارهایی را می می توان برای رفع آنها ارایه کرد؟ 
 
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه بازی سازان و بخش خصوصی به دلیل روبه رو بودن با واقعیت های این حوزه، می توانند برای تحقق این سند راهکارهای اجرایی، ایده های ناب و پیشنهادهای راهگشا ارایه کنند، گفت: سند بازی های رایانه ای آرمان هایی را مدنظر دارد که برای تحقق آنها لازم است موانع شناسایی دقیق شده و برطرف شوند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.