فناوری اطلاعات

ادامه رکوردشکنی؛ پوکمون گو بیش از 75 میلیون بار در iOS و اندروید دانلود شده است

منبع: دیجیاتو
کمتر از یک ماه از زمان عرضه ی بازی Pokemon Go گذشته و این بازی حالا به بزرگترین بازی تلفن های هوشمند در تاریخ ایالات متحده ی آمریکا تبدیل شده و هر روز در حال شکستن رکوردهای جدید است.
 
بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط شرکت Sensor Tower، پوکمون گو سریع ترین عنوانی است که موفق شده تا در دو پلتفرم آی او اس و اندروید، به مجموع آمار 75 میلیون بار دانلود در سراسر دنیا برسد.
 
جالب است بدانید پوکمون گو پس از گذشت 19 روز از زمان عرضه توانست به رقم 50 میلیون دانلود آن هم تنها روی پلتفرم اندروید دست پیدا کند. این در حالی است که عناوینی مانند Color Switch و Slither.io به ترتیب پس از 77  و 81 روز به این مهم دست پیدا کرده بودند.
 
گفتنی است پوکمون گو نه تنها در زمان رسیدن به آمار 50 میلیون دانلود رکورد شکنی کرده، بلکه این کار را در حالی انجام داده که فقط در 32 کشور دنیا از طریق فروشگاه های پلی استور و اپ استور قابل دانلود بوده است.
 
طبق تحلیل های سنسور تاور، از آن جایی که بازی قرار است در بیشتر مناطق جهان در دسترس قرار گرفته و عرضه شود، رسیدن به رکورد 100 میلیون دانلود روی دو پلتفرم اندروید و iOS آن هم در ماه اول عرضه برای این بازی دور از دسترس نیست.
 
موفقیت های پی در پی پوکمون گو نه تنها برای استودیوی سازنده ی بازی «Niantic» سود عظیمی در پی داشته، بلکه کمپانی های مرتبط با آن همچون گوگل و اپل را نیز با موفقیت های زیادی رو به رو ساخته است.
 
در پی همین موفقیت ها در حالی که نینتندو تقریباً نقشی در ساخت و عرضه ی بازی نداشته، اما سهام آن با رشد قابل توجهی مواجه شده است. نظر شما در مورد بازی پوکمون گو چیست؟ آیا به انجام آن می پردازید؟ تجربه های خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

​​