فناوری اطلاعات

نینتندو NX با قیمتی ارزان‌تر از ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 عرضه می‌شود

منبع: زومیت
به استناد گزارشی که سایت MCV منتشر کرده، کنسول نینتندو NX در زمان عرضه قیمتی پایین‌تر از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 خواهد داشت.
 
یکی از مشکلاتی که باعث شد کنسول Wii U هرگز نتواند در رقابت با کنسول‌های سونی و مایکروسافت موفق باشد، قیمت بالای آن به نسبت قدرت سخت‌افزاری بود. ولی به نظر می‌رسد که نینتندو قصد ندارد تا این اشتباه را دوباره با کنسول بعدی خود یعنی نینتندو NX تکرار کند. سایت معتبر انگلیسی MCV، اعلام کرده که این کنسول با قیمتی ارزان‌تر نسبت به ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 عرضه خواهد شد. این سایت همچنین ذکر کرده که این اطلاعات توسط یک منبع بسیار معتبر در اختیارش گذاشته شده‌اند. MCV در این مورد نوشت:
 
هدف نیننتندو عرضه‌ی کنسولی است که اقشار مختلف جامعه توان خرید آن را دارند. این کمپانی در مورد قیمت‌گذاری Wii U اشتباه بزرگی انجام داد و حال قصد ندارد تا این اشتباه را در مورد NX هم تکرار کند. این کنسول‌ها نه تنها در زمان عرضه قیمتی ارزان‌تر از کنسول‌های سونی و مایکروسافت خواهد داشت، بلکه بسیار ارزان‌تر از آنی خواهد بود که همه انتظار دارند. همین مساله هم یکی از ویژگی‌های مثبت NX است.
 
MCV همچنین در ادامه اعلام کرد که کنسول نینتندو یک محصول کاملاً «جدید و متفاوت» است. از آنجایی که به استناد گزارش قبلی سایت یوروگیمر، NX از یک پردازنده تگرا انویدیا استفاده می‌کند، از حیث سخت‌افزاری احتمالا توان رقابت با ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 را نخواهد داشت. به همین دلیل هم نینتندو قصد دارد با خلق محصولی کاملا جدید و متفاوت نسبت به دیگر کنسول‌ها، نظر گیمر‌ها را جلب کند.
 
گزارش سایت یوروگیمر که به آن اشاره کردیم، NX را یک کنسول دستی می‌داند که امکان وصل کردن کنترلر به آن وجود دارد و البته می‌توان به وسیله داک مخصوص، آن را به تلویزیون متصل و به عنوان یک کنسول خانگی هم استفاده کرد. این کنسول ماه مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵/فروردین ۹۶) عرضه خواهد شد.

​​