فناوری اطلاعات

درآمد ۱۰ میلیون دلاری روزانه پوکمون‌ها

منبع: ایسنا
بازی «پوکمون گو» به دانلود ۱۰۰ میلیون رسیده و روزانه درآمدی ۱۰ میلیون دلاری دارد.
 
تا امروز بازی پوکمون گو ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده و بنا به گزارش‌هایی که در وب‌سایت تک‌تایمز آمده، این اپلیکیشن مبتنی بر واقعیت افزوده نه تنها به مرحله عظیمی از موفقیت رسیده است، بلکه با گذشت سه هفته از رسمی شدن این بازی روزانه درآمدی بالغ بر ۱۰ میلیون از طریق اندروید و iOS دارد.
 
موفقیت پوکمون گو تاثیر منفی برروی چندانی بر سایر اپلیکیشن‌های صدر جدول مانند بازی‌های کلش آف کلنز (Clash of Clans)، موبایل استرایک (Mobile Strike) و کندی کراش (Candy Crush Saga) نداشته است، این اپلیکیشن‌ها با انتشار پوکمون گو تنها به صورت موقت کاهش درآمد داشتند که چند روز بیشتر طول نکشیده است.
 
مهم تر از اینها، این بازی به نمونه‌ای از واقعیت افزوده تبدیل شده که می‌تواند با بازی موبایلی ترکیب شود و حالا سایر توسعه‌دهندگان ایده خوبی را به دست آورده‌اند که از این فناوری در نرم‌افزارهای دیگر استفاده کنند. بنابراین موفقیت پوکمون گو می‌تواند شروعی برای اپلیکیشن‌های جدیدی باشد که از واقعیت مجازی بهره می‌برند.
 
نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد که این اتفاقات با فاصله کوتاهی از این مساله افتاد که پوکمون گو رکوردهای دانلود را شکست و با گذشت ۱۹ روز پس از انتشار به به رقم ۵۰ میلیون دانلود در گوگل‌پلی و ۷۵ میلیون دانلود در اندروید و  iOS رسید.

​​