فناوری اطلاعات

اپل یک استارت‌آپ مرتبط با هوش مصنوعی را خریداری کرد

منبع: همکاران سیستم
اپل پس از به پایان رساندن مذاکرات خود استارت‌آپ Turi که دفتر مرکزی آن در شهر سیاتل واقع شده است و در زمینه سیستم‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند را به قیمت ۲۰۰ میلیون دلار خریداری کرد.
 
مرکز Geekwire نخستین بار این خبر را منتشر کرد و توضیح داد اپل برای رقابت هرچه بیشتر با شرکت‌های گوگل، آمازون و فیسبوک در حوزه هوش مصنوعی این خرید را انجام داده است.
 
استارت‌آپ Turi به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند راهکارهای مرتبط با هوش مصنوعی را ارایه دهند. هنوز به درستی مشخص نیست ابزارهای مختلف مربوط به سیستم توسعه دهنده Turi چگونه در اختیار مجموعه گسترده مراکز توسعه‌دهنده سیستم‌های اپل قرار می‌گیرند. همچنین این احتمال وجود دارد سرمایه‌های معنوی و استعدادهای Turi هدف اصلی اپل برای انجام این خرید جدید باشد.
 
«تیم کوک» مدیرعامل شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی‌های آیفون ژوئیه امسال اعلام کرده بود که قرار است تمرکز بیشتری بر هوش مصنوعی داشته باشد.
 
کوک در صحبت‌های خود گفته بود: «ما در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام دادیم و همچنان به سرمایه‌گذاری‌های خود ادامه می‌دهیم».
 
این نخستین خرید اپل در حوزه هوش مصنوعی محسوب نمی‌شود. این شرکت آمریکایی پیش‌تر استارت‌آپ Perceptio و شرکت پردازش زبان‌های طبیعی VocalIQ را خریداری کرده بود.

​​