فناوری اطلاعات

مایکروسافت فناوری Azure RemoteApp را بازنشسته می‌کند

منبع: همکاران سیستم
شرکت مایکروسافت در نظر دارد فناوری Azure RemoteApp خود را کنار بگذارد تا خدمات و نرم‌افزار مجازی‌سازی Citrix از شرکای خود را جایگزین آن کند.
 
شرکت مایکروسافت این خبر را به صورت رسمی در تاریخ ۱۲ آگوست اعلام کرد و توضیح داد این اقدام گام بعدی آنها در جهت همکاری‌های بیشتر با Citrix در حوزه دسکتاپ‌های از راه دور و فضای اپلیکیشن‌های کاربردی محسوب می‌شود.
 
مایکروسافت در نظر دارد تا تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۱۷ به پشتیبانی از مشتریانی که هم‌اکنون از فناوری Azure RemoteApp استفاده می‌کنند ادامه دهد و پس از این زمان سرویس مذکور به طور کامل متوقف می‌شود. کاربران سازمانی جدید که قصد خرید Azure RemoteApp را دارند، تا تاریخ اول اکتبر ۲۰۱۶ می‌توانند آن را در اختیار بگیرند.
 
مایکروسافت امروز در وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «کاربران سازمانی بازخوردهایی را به ما انتقال دادند و مشخص شد آنها می‌خواهند از یک راهکار جامع End-To-End و مبتنی بر فضای پردازش ابری برای اپلیکیشن‌های ویندوزی خود استفاده کنند. بهترین روش برای ما این است که سیستم مذکور را از طریق فناوری XenApp به کمک شرکت Citrix ارایه دهیم که این فناوری هم‌اکنون در دست توسعه است.
 
فناوری XenApp مجموع اپلیکیشن‌های از راه دور را ارایه می‌دهد و به صورت مقیاس‌پذیر خدمات امنیتی، مدیریتی و کارردی XenApp را مبتنی بر محیط Azure در اختیار کاربران سازمانی می‌گذارد تا اپلیکیشن‌های ویندوزی برای هر یک از کاربران و روی دستگاه‌های مختلف اجرا شود. ما باید در طول ماه‌های پیش‌رو اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر کنیم».

​​