فناوری اطلاعات

چین مجوز ادغام Dell-EMC را صادر کرد

منبع: همکاران سیستم
اقدام بزرگ Dell برای خرید شرکت EMC یکی دیگر از مراحل اصلی خود را پشت‌سر گذاشت. آخرین‌ گزارش‌های رسیده نشان داد مرکز قانونگذاری چین این هفته با این واگذاری بزرگ موافقت کرده است.
 
بر اساس گزارش جدید منتشر شده در روزنامه نیویورک پست، قانونگذاران چینی روز جمعه پیش از پایان ساعت کاری در آمریکا به واگذاری ۶۲ میلیارد دلاری شرکت EMC رای مثبت دادند.
 
این ادغام بزرگترین خرید در تاریخ فناوری جهان محسوب می‌شود و تاثیرات قابل ملاحظه‌ای را در بازار جهانی رایانه‌های شخصی، سرورها، سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات، سیستم‌های مجازی‌سازی، نرم‌افزارهای ذخیره‌سازی اطلاعات، فضای پردازش ابری و خدمات امنیتی برجا می‌گذارد.
 
زمانی که موافقت نهایی قانونگذاران تایید شود، این قرارداد می‌تواند از ماه جاری تا ژانویه بعدی نهایی شود تا Dell به صورت رسمی مدیریت شرکت EMC را در اختیار بگیرد.
 
پس از این واگذاری شرکت Dell Technologies به عنوان شرکت مادر Dell و EMC به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد. مرکز توسعه سرور، رایانه شخصی و حافظه‌های ذخیره‌سازی Dell با واحد توسعه سیستم‌های ذخیره‌سازی داده در شرکت EMC ادغام خواهد شد. شرکت VMware به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های EMC واحد توسعه نرم‌افزارهای مراکز داده و سیستم‌های مجازی‌سازی، خدمات پردازش ابری سازمانی VirtuStream و محصولات امنیتی RSA خود را نیز با شرکت Dell یکی می‌کند.

​​