تلفن همراه

اتحاد شرکت‌های فناوری برای مقابله با تماس‌های خودکار تلفنی

منبع: شرکت مخابرات ایران
بیش از 30 شرکت فناوری و مخابراتی از همکاری با دولت آمریکا برای مقابله با تماس های تلفنی خودکار از پیش ضبط شده خبر دادند. این تماس های تبلیغاتی موجب آزار و اذیت فراوان کاربران می شود.
 
از جمله شرکت های بزرگی که به منظور اجرای این طرح با یکدیگر همکاری می کنند می توان به گوگل، ای تی اند تی، وریزون، کامکست، بلاک بری، بی تی، Charter Communications، Frontier Communications، ال جی، مایکروسافت، نوکیا، سامسونگ، کوآلکوم، Sirius XM، تی موبایل و غیره اشاره کرد.
 
اتحاد مذکور Robocall Strike Force نام گرفته و اولین نشست اعضای آن با اعضای کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا به تازگی برگزار شده است.
 
قرار است این گروه گزارش خود را تا 19 اکتبر به کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ارائه کند تا بر مبنای آن ابزاری جدید و برنامه هایی تازه برای مقابله با این نوع تماس های مزاحم به کار گرفته شود.
 
در اولین گام برای شناسایی هویت و شماره عوامل این نوع تماس ها تلاش می شود تا شماره های مربوط به آنان بلوکه شود و عوامل این کار در فهرست سیاه قرار بگیرند. صاحبان این نوع شماره ها که باعث مزاحمت تلفنی تبلیغاتی می شوند امکان تماس با نهادهای دولتی، بانک ها و غیره را هم از دست خواهند داد.
 
در سال های اخیر استفاده از فناوری تماس خودکار تبلیغاتی برای انتشار پیام های مختلف و آگهی افزایش یافته و تنوع و کثرت این نوع تماس ها باعث نارضایتی کاربران تلفن های همراه و ثابت شده است. البته با استفاده از روش های پیچیده مورد استفاده عوامل این تماس ها مقابله با آنها کار چندان ساده ای نیست.
 
قرار است برای اجرای این طرح شرکت های مخابراتی، برنامه نویسان، طراحان شبکه، دولت آمریکا و نخبگان حوزه فناوری با یکدیگر همکاری کنند.

​​