لبه تکنولوژی

برترین نوآوران جوان دنیا معرفی شدند

منبع: مهر
فهرست ۳۵ نوآور جوان برتر دنیا اعلام شد. این محققان در حوزه های مختلف علمی و فناوری دست به ابتکار عمل هایی زده اند که پیش بینی می شود به تحولی اساسی در زندگی بشر منجر شود.
نشریه معتبر علمی تکنولوژی ریویو کشور آمریکا برای شانزدهمین سال پیاپی فهرست ۳۵ نوآور جوان برتر دنیا را که کمتر از ۳۵ سال سن دارند منتشر کرده است.
 
فهرست امسال شامل ۵ طبقه بندی مختلف می شود: مخترعان، مؤسسان شرکتها، آینده نگرها، فعالان عرصه بشردوستی و پیشگامان.
 
در این مطلب به معرفی برخی از این محققان جوان پرداخته شده است.
 
در بخش مخترعان جوان برتر دنیا «موییناتو بل» ۳۲ ساله از دانشگاه جان هاپکینز با ارایه سیستم نوین تصویربرداری واضح تر برای تشخیص سرطان در مراحل اولیه به عنوان یکی از چهره های برجسته معرفی شد.
 
همچنین «دینش بارادیا» ۲۸ ساله از آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه دانشگاه MIT که فناوری نوینی برای دو برابر کردن تبادل داده ها به صورت بی سیم ارایه کرده در این بخش به چشم می خورد.
 
نسل جدید پهپادها با قابلیت بالای مسیریابی، مچ بندهای کنترل کننده وضعیت سلامتی و دوربین جدید تلفن همراه با قابلیت کشف مواد مخدر و شناسایی میوه های رسیده از دیگر ایده های خلاقانه این بخش بوده که مخترعانشان را به عنوان برترین نوآوران جوان جهان معرفی کرده اند.
 
در بخش مؤسسان شرکتها، محققانی معرفی شده اند که تلاش می کنند نوآوریهای کاربردی را به فناوری تجاری تبدیل کنند.
 
«هیتر باورمن» ۳۱ ساله از آزمایشگاههای Dot Laboratories تست هورمونی ارزان قیمتی را با هدف بررسی تفاوتهای جنسیتی به یک فناوری تجاری تبدیل کرده است.
 
«کریستین هو» ۳۳ ساله از شرکت Imprint Energy  که تولید انبوه باتریهای انعطاف پذیر بسیار باریک را آغاز کرده یکی دیگر از برندگان این بخش از برترین نوآوران جوان دنیا بوده است.
 
«نورا آیانیان» ۳۴ ساله از دانشگاه کالیفرنیا در بخش آینده نگرها نگاه متفاوتی به روباتها دارد. او روباتها را به نوعی مردم می داند و ایده های نوینی برای آنها در سر دارد.
 
همچنین «جاناتان داونی» ۳۲ ساله از Airware به عنوان ابداع کننده نرم افزار کنترل پهپادها، مدتهاست به ویژگیها و کاربردهای این سیستمهای روباتیک پروازی فکر می کند. او نیز یکی از برندگان این بخش از فهرست برترین نوآوران جوان دنیا بوده است.
 
در بخش فعالان بشردوستی، «جادیش چاتوروردی» ۳۲ ساله از InnAccel به عنوان محقق و البته پزشکی برگزیده شده که سیستم تصویربرداری جدید و البته ارزانی برای بررسی گوش، بینی و گلو ارایه کرده است. این نوآوری در مناطق فقیرنشین جهان کاربرد زیادی دارد.
 
«سونیا والاب» ۳۲ ساله از Broad Institute که از اختلال ژنتیکی خطرناکی رنج می برد حالا خود به دانشمندی فعال در این عرصه تبدیل شده و به عنوان یکی از برگزیدگان این بخش معرفی شده است.
 
اما در بخش پیشگامان فهرست ۳۵ نوآور جوان برتر دنیا، «کینگ کائو» ۳۲ ساله از IBM Research به عنوان یکی از چهره های برجسته معرفی شده است. وی توانسته ترانزیستورهای سیلیکنی را با نانولوله های کربنی مؤثرتر جایگزین کند.
 
«سرگئی لوین» ۲۹ ساله از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی یکی دیگر از چند محقق جوان برتر دنیا در بخش پیشگامان است. او به روباتها یاد می دهد که ببیند و از موفقیتهایشان یاد بگیرند.

​​