تلفن همراه

وزیر ارتباطات از مرکز تحقیقات سامسونگ بازدید کرد/ آمادگی برای تولید مشترک

منبع: تسنیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در کره جنوبی بسر می‌برد ضمن بازدید از مرکز تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت سامسونگ با رئیس این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
محمود واعظی در این دیدار ضمن استقبال از سفر ماه می رئیس جمهور کره جنوبی به ایران و توافقات به عمل آمده در این سفر، همکاری‌های مشترک دو کشور در حوزه ICT  و تبادل تجربیات و دستاوردهای متقابل در این زمینه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به بازار گسترده ایران و کشورهای همسایه، آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری و تولید مشترک فناوری‌های جدید حوزهICT  و ایجاد مراکز تحقیقاتی و توسعه‌ای وجود دارد.
 
وی با اشاره به سابقه طولانی همکاری‌های حوزه ICT و شرکت‌های بخش خصوصی دو کشور، ابراز کرد: با توجه به فضای پساتحریم زمینه‌های گسترده همکاری وجود دارد و مایل هستیم شرکت‌های کره‌ای در زمینه انتقال تکنولوژی پیشرفته و بخصوص در زیرساخت‌های ارتباطی نقش موثرتر و فعال‌تری داشته باشند و این همکاری‌ها به سرمایه‌گذاری و تولید مشترک تغییر یابد.
 
جی کی شین -رئیس شرکت سامسونگ الکترونیک- نیز با اشاره به نقش حوزهICT  و تکنولوژی‌های نوین در توسعه اجتماعی جامعه بشری اعلام کرد: به دلیل فقدان منابع طبیعی برای توسعه کره جنوبی راهی جز توسعه و سرمایه‌گذاری صنعت ICT و بهبود زیرساخت‌های این صنعت برای ما وجود نداشت.
 
وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم سایر کشورها را از دستاوردهای تکنولوژیک خود بهره‌مند سازیم ادامه داد: آمادگی کامل در زمینه معرفی دستاوردهای تکنولوژی خود به جمهوری اسلامی ایران داریم.
 
او گفت: همزمان با برگزاری مسابقات جهانی 2018 نسل پنجم(5G)  موبایل را عرضه خواهیم کرد که این تکنولوژی می‌تواند انقلاب جدیدی در حوزه ارتباطات ایجاد کند.
 
شین با ابراز خرسندی از دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دستاودهای این شرکت، از امضا سندی بین مرکز تحقیقات وزارت ارتباطات و شرکت سامسونگ به عنوان سنگ بنای همکاری‌های آتی یاد کرد.
 
در این بازدید که مسئولان ذی‌ربط شرکت‌ها و حوزه‌های تخصصی وزارت ارتباطات و اپراتورهای ایرانی و شرکت مخابرات حضور داشتند، طرفین نسبت به چارچوب‌های همکاری مشترک و ظرفیت‌های بازار ایران تبادل نظر کرده و به توافقات اولیه دست یافتند.

​​