تلفن همراه

با IFA 2016/ رقابت ساعت های هوشمند در آیفا 2016

منبع: ایرنا
ساعت هوشمند شرکت ایسوس با باتری کم مصرف و ساعت هوشمند شرکت فسیل با قابلیت اندازه گیری ضربان قلب و میزان فعالیت کاربر، از مهمترین فناوری های پوشیدنی ارایه شده در نمایشگاه آیفا 2016 بودند.
 
 
فناوری های پوشیدنی یکی از مهمترین نقاط قوت نمایشگاه آیفا 2016 است. ساعت های هوشمند با قابلیت های متفاوت در این نمایشگاه رونمایی شدند.
 
*** رونمایی از ساعت هوشمند ZenWatch محصول شرکت Asus
ساعت ZenWatch محصول شرکت Asus یکی از اولین تجهیزات پوشیدنی است که از تراشه های Snapdragon 2100 محصول شرکت Qualcomn استفاده کرده است. بنابر این کارآیی باتری آن تا 25 درصد افزایش یافته و با بهره مندی از فناوری HyperCharge سرعت شارژ آن نیز کاهش چشمگیری یافته است. در واقع 60 درصد از ظرفیت باتری این ساعت تنها در 15 دقیقه شارژ می شود.
 
این ساعت هوشمند مجهز به یک نمایشگر 1.39 اینچی OLED AM با وضوح تصویر 400 در 400 پیکسل است. این ساعت 9.95 میلیمتر ضخامت دارد و در سه رنگ طلایی، نقره ای و خاکستری عرضه شده است. 
 
***رونمایی از ساعت هوشمند شرکت Fosil
شرکت Fosil از یک ساعت هوشمند اندرویدی موسوم به Q Wander رونمایی کرد که ضخامت بسیار کمی دارد و به طور خاص برای زنان طراحی و تولید شده است. این ساعت هوشمند، ضد آب است و قابلیت اندازه گیری ضربان قلب و میزان فعالیت کاربر را دارد و گزارشاتی را از فعالیت بدنی کاربر به صورت هفتگی تهیه می کند. چند پس زمینه پیش فرض در این ساعت هوشمند وجود دارد که می توان در طول روز یا بسته به موقعیت برای شخصی سازی نمایشگر، از آن ها استفاده کرد. 
 
این ساعت از یک پردازنده Snapdragon 2100 بهره می برد و علاوه بر گوشی های اندرویدی با گوشی iPhone نیز سازگار است. برای شارژ باتری از یک صفحه مغناطیسی استفاده می شود که به پشت ساعت می چسبد. 
 
قیمت این ساعت هوشمند از 295 دلار آغاز می شود و بسته به جنس بند آن متفاوت است. 
نمایشگاه آیفا یکی از معتبرترین نمایشگاه های تجهیزات الکترونیکی است که در آن بهترین گوشی های هوشمند، انواع تبلت، کامپیوترهای شخصی، تلویزیون ها و تجهیزات پوشیدنی معرفی و رونمایی می شوند. تاریخ برگزاری این رویداد دوم تا هفتم سپتامبر است.

​​