فناوری اطلاعات

Dell امروز خرید شرکت EMC را نهایی می‌کند

منبع: همکاران سیستم
شرکت Dell قصد دارد از این پس خود را با نام جدید Dell Technologies معرفی کند و بر این اساس مرکز Dell EMC از زیرمجموعه‌های آن خدمات سازمانی را ارایه دهد، مرکز Dell به تولید رایانه‌های شخصی بپردازد و مرکز VMware به بازوی اصلی برای فناوری‌های جدید «مایکل دل» تبدیل شود.
 
شرکت Dell قصد دارد امروز یعنی هفتم سپتامبر ۲۰۱۶ قرارداد خود را برای خرید مرکز EMC نهایی کند. با این واگذاری شرکت Dell Technologies زیرمجموعه‌های بزرگی از جمله Dell، EMC، واحد تولید رایانه‌های شخصی، VMware، SecureWorks، Pivotal، Virtustream و RSA را شامل می‌شود.
 
با این وجود باید دید این شرکت بزرگ چگونه می‌خواهد مدیریت، نوآوری، و محصولات جدید خود را برای خریداران ارایه دهد. نکته قابل ملاحظه اینجاست که HP به عنوان یکی از بزرگترین رقبای این شرکت سال گذشته به دو مرکز Hewlett Packard Enterprise و HP Inc تبدیل شد. لنوو نیز تمام برنامه‌ریزی‌های خود را برای عرضه خدمات سازمانی کنار گذاشت، و شرکت IBM واحد تولید مراکز داده خود را واگذار کرد تا به صورت ویژه از طریق Watson بر سیستم‌های تحلیلی و بازرهای روبه‌رشد تمرکز داشته باشد.
 
بر این اساس «مایکل دل» در شرایطی که دیگر رقبا فعالیت خود را در زمینه تولید مرکز داده کاهش می‌دهند یک فرصت ایده‌آل پیش‌رو دارد. در حال حاضر مهم‌ترین رقبای آن در عرصه خدمات سازمانی Amazon Web Services، Cloud Platform گوگل، و Azure مایکروسافت محسوب می‌شوند.

​​