فناوری اطلاعات

لیگ بازی‌های رایانه‌ای به کارش پایان داد

منبع: ایسنا
مراسم اختتامیه لیگ بازی‌های رایانه‌ای روز یکشنبه 21 شهریور ماه در سایت ورزش برج میلاد برگزار شد.
 
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای امسال با سیاست حمایت از گیمرها قصد دارد با ایجاد انگیزه در بازیکنان آنها را به دنبال کردن حرفه‌ای گیم تشویق کند.
 
حسن کریمی قدوسی - مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای- در حاشیه دومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران (IGL) با بیان این مطلب بیان کرد حمایت از بازیکنان، موجب رونق صنعت گیم می‌شود و همچنان که این ارگان دولتی نظارت بر تفکیک سنی بازی‌ها و جلوگیری از اشاعه بازی‌های نامناسب را رسالت خود می‌داند، از بازی های مناسب نیز حمایت می‌کند. این حمایت و برگزاری مسابقات، موجب تشویق گیمرها سنین مختلف، به انجام بازی‌های مناسب و سالم می‌شود.
 
قرار است بنیاد بازی‌های رایانه‌ای با ایجاد امتیاز برای اعزام بازیکنان برتر به مسابقات جهانی، در راستای شناسایی صنعت گیم به جهان نیز قدم بردارد.
 
آرین وطن‌خواه از نفرات برتر در حوزه بازی رایانه‌ای معتقد است که سطح ایران در بازی‌های رایانه‌ای بسیار بالاست و ایرانیان در همه تورنومنت های جهانی حرفی برای گفتن دارند.
 
مرتضی منتظرالظهور، دارنده اولین مدال طلای آسیایی ایران در حوزه گیم که اکنون در کسوت مربی به فعالیت می‌پردازد، بر این باور است که در صورت ایجاد تعادل بین بازی رایانه‌ای مناسب و زندگی روزمره، نه تنها ادامه دادن بازی‌ها خللی در زندگی ایجاد نمی‌کند، بلکه موجب افزایش هوش و تمرکز نیز می‌شود.
 
معین عموزاده برنده جایزه جهانی در رشته PES هم اشاره می‌کند طی تجربه ما اکثر افرادی که در حیطه گیم فعال هستند. از لحاظ اخلاقی بسیار سلامت و کوشا هستند و بازی رایانه‌ای مناسب موجب دور شدن جوانان از برخی تفریحات ناسالم می‌شود و اگر خانواده‌ها از فرزندان خود حمایت کنند، می‌توانند به صورت حرفه‌ای وارد این مقوله شوند.
 
خشایار ثابت، گیمر سابق تیم ملی ایران معتقد است، خانواده‌ها باید نگاه سنتی خود را نسبت به گیم تغییر دهند، زیرا علاوه بر استعدادهای بسیار درخشان در ایران، این نوع بازی‌ها در سراسر جهان به عنوان یک شغل شناخته می‌شود.
 
مدیر عامل یکی از شرکت‌های واردکننده لوازم و تجهیزات گیم نیز می‌گوید: با شناخته شدن سطح بازی ایرانیان در جهان، واردکنندگان نیز در مذاکرات و تجارت پیرامون صنعت گیم موفق‌تر عمل خواهند کرد.
 
بنا بر اعلام، امسال مسئولین برگزاری لیگ، در راستای شناساندن جو مسابقات بازی‌های رایانه‌ای به علاقه‌مندان و خانواده‌ها تصمیم گرفتند تا فینال این مسابقات را در فضای باز برج میلاد برگزار کنند تا علاوه بر تشویق جوانان به بازی‌های مناسب، خانواده‌ها نیز با این نوع فعالیت‌ها آشنا شوند.
 
این مراسم در روز یکشنبه 21 شهریور ماه در سایت ورزش برج میلاد برگزار شد.

​​