فناوری اطلاعات

8 قابلیت نهان اکس باکس وان که فقط کاربران حرفه ای از آن خبر دارند

منبع: دیجیاتو
اکس باکس وان اس به تازگی عرضه شده و در همین مدت زمان کوتاه موفق شده تا پلی استیشن 4 را پشت سر گذارد و کنسول محبوب تری دست کم در بازار ایالات متحده آمریکا باشد.
 
با توجه به قابلیت های بیشتری که اکس باکس وان اس نسبت به پلی استیشن 4 اسلیم ارائه می دهد و بازی های فوق العاده ای که پاییز امسال قرار است برای اکس باکس وان عرضه شوند، ممکن است برخی به فکر خرید یک کنسول جدید از خانواده مایکروسافت بیافتند.
 
در این راستا باید بدانید که کنسول مایکروسافت از قابلیت های متنوعی برخوردار است و بسیاری از کاربران نسبت به ویژگی های متنوع آن نا آگاه اند. در ادامه می خواهیم 8 قابلیت کاربردی این کنسول که کمتر کسی از آن آگاهی دارد یا از آن استفاده می کند را با هم به اشتراک بگذاریم.
 
بازی های سیو شده تان را روی هر اکس باکس وانی می توانید ادامه دهید
 
 
 
هر زمانی که بازی خود را ذخیره می کنید، سیو شما در سرورهای مایکروسافت ثبت می شود. حالا اگر می خواهید کنسول تان را عوض کنید یا برای مثال چند هفته ای نزد اقوام مهمان هستید می توانید همه سیوهای خودتان را داشته باشید. کافی است وارد اکانت خود شوید تا سیوهای مخصوص خودتان را روی همه بازی ها ببینید.
 
می توانید میزان ترافیک مصرفی اینترنت خود را مشاهده کنید
 
 
 
بسیاری از ما محدودیت مصرف اینترنت داریم و کنسول ها متاسفانه از دانلود منیجرهای خوب بی بهره اند. اما بخش Bandwidth Usage در اکس باکس وان به شما کمک می کند حواس تان به مصرف اینترنت باشد.
 
بازی هایی که روی اکس باکس 360 داشتید را حالا روی اکس باکس وان ادامه دهید
 
 
 
اگر سیو بازی های اکس باکس 360 را در حافظه ابری مایکروسافت داشته باشید به راحتی می توانید همان هایی که قابلیت اجرا روی اکس باکس وان دارند را بدون تغییری، از همان جا که رها کرده اید روی اکس باکس وان اجرا کنید.
 
از موبایل یا تبلت خود به عنوان کنترلر استفاده کنید
 
 
 
لازم نیست حتما کنترلر به دست بگیرید تا در رابط کاربری کنسول بچرخید. حتی لازم هم نیست 3-4 کنترل مختلف تلویزیون، گیرنده دیجیتال و… روی میز بگذارید و هر بار هم سردرگم شوید. موبایل تان تنها کنترل مورد نیاز خواهد بود.
 
بازی ها را از روی اکس باکس به پی سی ویندوز 10 استریم کنید
 
 
 
این ویژگی یکی از برگ برنده های ویندوز 10 بود که کمتر مورد استفاده قرار گرفت. اگر اکس باکس وان و پی سی دارید، بدون آنکه سخت افزار پی سی شما توانمند باشد می توانید بازی های کنسول را روی پی سی استریم کنید. به همین سادگی و لذتبخشی.
 
با یک هارد اکسترنال، حافظه داخلی را افزایش دهید
 
 
 
همه کنسول ها چنین قابلیتی در اختیارتان قرار نمی دهند اما با اکس باکس وان به راحتی می توانید کنسول را از لحاظ حافظه داخلی ارتقا بخشید. بدون آنکه نیازی به هاردهای مخصوص کنسول باشد.
 
کابل گیرنده دیجتال را به کنسول متصل کنید تا اکس باکس وان دستگاه همه کاره اتاق نشیمن تان باشد
 
 
پشت اکس باکس وان ها گزینه ای قرار داده شده به نام HDMI-in که در واقع نه خروجی تصویر، بلکه ورودی آن است. در واقع همان کابلی که قرار است از گیرنده دیجیتال خود به تلویزیون وصل کنید را می توانید به اکس باکس وان وصل کنید تا تمامی کانال ها را روی کنسول داشته باشید.
 
هر اچیومنتی را به عنوان بکگراند صفحه تلویزیون انتخاب کنید
 
 
همه اچیومنت های اکس باکس وان همراه با یک عکس تمام اچ دی آزاد می شوند. تصاویری که عمدتا مناظر زیبایی را به نمایش می گذارند. با دو بار کلیک روی دکمه اکس باکس روی کنترلر و پیدا کردن گزینه Achievment به بخش مورد نظر هدایت می شوید با انتخاب هر اچیومنت و کلیک روی گزینه «Set as Background» می توانید آن را به عنوان پیش زمینه رابط کاربری کنسول خود برگزینید.

​​