فناوری اطلاعات

اسامی گیمرهای راه‌یافته به فرانسه

منبع: ایسنا
با برگزاری فینال لیگ بازی‌های رایانه‌ای، گیمرهای نماینده ایران در مسابقات جهانی فرانسه مشخص شدند.
 
همزمان با برگزاری مراسم فینال لیگ بازی‌های رایانه‌ای، مسابقات کلش رویال نیز در برج میلاد برگزار شد و گیمرها از کودکان تا والدین وارد مسابقات شده و طی چند دوره مسابقات قهرمانان کلش ایران و نمایندگان ایران برای اعزام به فرانسه مشخص شدند.
 
در مراسم اختتامیه یکی از بازی‌های ایرانی به نام ارتش‌های فرازمینی معرفی شد و بازیکنان دو تیم بر روی صحنه بازی‌ها این بازی را انجام دادند و نظر و نقدهای خود را در مورد کیفیت آن مطرح کردند. سازنده این بازی نیز توضیحاتی پیرامون ساخت آن ارائه دادند.
 
مسابقه فینال با شرکت مهران علیزاده و نوید برهانی در دو نیمه ۱۰ دقیقه‌ای انجام شد و در نهایت نتیجه بازی ۲-۰ به نفع نوید برهانی به پایان رسید و او نماینده ایران در مسابقات جهانی فرانسه شد. این بازیکن در سال ۲۰۱۴ نیز قهرمان ایران و نماینده کشور در جام جهانی ورزش‌های الکترونیک بود و در آن مسابقات نیز قهرمان جهان شده بود.
 
همچنین در رشته کانتراستریک تیم GEX پارسا حسینی‌پور، امیرمحمد سروش، فرشید فرخی، فرهاد حاجیان مطلق، علی باقرزاده مقام قهرمانی ایران را کسب کردند و مسافر فرانسه شدند.
 
در رشته کلش رویال نیز دو جوان ۱۶ ساله، امیرحسین اسدی از تهران و پارسا صادقی از اهواز مسافر فرانسه شدند.
 
در رشته PES نیز محمد کمالی از مشهد قهرمان ایران شد که البته این رشته در جام جهانی ورزش‌های الکترونیک حضور ندارد.
 
نصرالله سجادی -معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان- حسن کریمی قدوسی -مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای- و خسرو سلجوقی -عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران- و عباس ارضی رئیس گروه برگزارکننده (شرکت مکعب) در این مراسم حضور داشتند.
 
لیگ بازی‌های رایانه‌ای (IGL) امسال برای دومین بار با مشارکت مستقیم بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد. شرکت مکعب برای پنجمین سال پس از برگزاری مسابقات داخلی، بازیکنان قهرمان در ایران را به فرانسه اعزام می‌کند.

​​