تلفن همراه

تغییر ساختار و فعالیت شرکت تالیا با تعدیل نیرو + سند

منبع: تسنیم
سراسری شدن پوشش ارتباطی شرکت تالیا برای چندمین بار و این بار توسط مدیر این شرکت مطرح و سایت مخابرات اقدام به انتشار آن می‌کند در حالیکه از سوی دیگر، این شرکت در نامه خاتمه همکاری به برخی پرسنل خود خبر از تغییر فعالیت خود داده است.
 
در آستانه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی تلکام 2016، شرکت مخابرات ایران خبری را روی سایت خود قرار داد .
 
در خبر روز گذشته، مدیر عامل تالیا عنوان کرده که پوشش ارتباطی این شرکت سراسری شده است.
 
وی در عین حال مهم‌ترین برنامه تالیا را ارتقا به نسل چهارم (4G) و ارائه خدمات بر بستر دیتا عنوان کرده است.
 
در آستانه برگزاری نمایشگاه تلکام 2013، سخنگوی مخابرات از سراسری شدن پوشش تالیا خبر داده بود و سال گذشته هم تسنیم در گزارشی به تکمیل رومینگ بین اپراتوری همراه اول و این شرکت پرداخت.
 
علی‌رغم اینکه طی یکی دو سال زمزمه‌های ادغام این شرکت با همراه اول به گوش می‌رسید اما در نهایت این پیش‌بینی درست از آب در نیامد تا زمینه پیش‌بینی‌های دیگر محقق شود.
 
برخی معتقدند با توجه به اینکه تالیا در قامت یک اپراتور نیست و این موضوع یک بار هم توسط وزیر ارتباطات در نشست خبری مطرح شد، باید تبدیل به اپراتور مجازی شود.
 
اما با توجه به اینکه مهلت اعلام تقاضا در این زمینه به اتمام رسیده و نامی از تالیا در میان متقاضیان دریافت پروانه MVNO نیست، باید گفت که احتمال مجازی شدن آن نیز کم است.
 
گذشته از این پیش‌بینی و تحلیل‌ها، محمد کریم ناصر صراف –مدیر عامل تالیا- گفته است که با برنامه‌ریزی انجام شده، تالیا امکان ارائه خدمات جدید خود تا ظرفیت شش میلیون مشترک را خواهد داشت.
 
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته نامه‌ای از طرف معاونت مالی و اداری این شرکت برای برخی پرسنل تالیا با موضوع "خاتمه همکاری" ارسال و در آن به "تغییر ساختار و فعالیت شرکت گسترش ارتباطات تالیا" اشاره شده است.
 

​​