فناوری اطلاعات

ویندوز ۱۰ شما را از وضع ترافیک مطلع می‌کند

منبع: مهر
تازه ترین به روزرسانی ویندوز ۱۰ نقشه های این سیستم عامل را متحول کرده تا کاربران با دسترسی به اطلاعات دوربین های ترافیکی شهرهای مختلف بتوانند از آخرین وضعیت خیابان ها مطلع شوند.
کاربران با استفاده از نقشه جدید ویندوز ۱۰ می توانند ترافیک مسیر منزل تا محل کار و دیگر مسیرهای روزمره را کنترل کنند تا بتوانند راهی خلوت تر برای رسیدن به مقصد بیابند.
 
آنان برای این کار تنها باید برروی آیکون ترافیک در نقشه کلیک کنند و از این طریق از میزان ترافیک در هر خیابان و بزرگراه مطلع شوند.
 
با توجه به دریافت این اطلاعات از دوربین های ترافیکی آنلاین، داده های یاد شده به طور آنی به روز می شوند. دسترسی مایکروسافت به این داده ها از اواخر سال ۲۰۱۵ ممکن شد. فعلا این شرکت به اطلاعات بیش از ۳۵ هزار دوربین در ۱۱ کشور دسترسی دارد.
 
فعلا تنها برخی کاربران حرفه ای و برنامه نویسان به این خدمات دسترسی دارند و بعد از بررسی های نهایی عموم کاربران ویندوز ۱۰ می توانند از خدمات یاد شده دسترسی یابند.
 
پیش از این گوگل و اپل نیز در خدمات نقشه خود که بر روی گوشی های آندرویدی وسیستم عامل iOS اپل در دسترس بود، بررسی وضعیت ترافیکی را برای کاربران ممکن کرده بودند.

​​